WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

To już pewne: zmieni się system kwalifikacji do Tokio 2020. Z korzyścią dla Polski

Jak udało nam się dowiedzieć, kraje Europy wywalczyły zmiany w systemie eliminacji do siatkarskiego turnieju olimpijskiego w Tokio. Polska będzie miała dwie szanse na awans do tych wyjątkowych rozgrywek.
Michał Kaczmarczyk
Michał Kaczmarczyk
WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: piłka do siatkówki

Informacje, które podajemy, nie są jeszcze oficjalne, ale zostały już zatwierdzone przez zarząd FIVB i nic już nie powinno się zmienić w ustaleniach na najwyższym szczeblu siatkarskiej konfederacji. - Europa walczyła o dobry system i ostatecznie go wywalczyła. Nie będzie już tak, że o awans na igrzyska zagrają między sobą Meksyk z Tunezją, tylko najlepsze światowe zespoły - usłyszeliśmy od naszego źródła bliskiego FIVB.

Jak to będzie wyglądało? W połowie sierpnia 2019 roku odbędzie się sześć turniejów interkontynentalnych. Wezmą w nim udział 24 najlepsze zespoły świata według rankingu FIVB na 1 stycznia 2019 roku. Do Tokio bezpośrednio awansują zwycięzcy czterozespołowych grup. Ich skład będzie ustalany według systemu tzw. serpentyny, dlatego tym ważniejsze będzie osiągnięcie dobrego wyniku podczas tegorocznych mistrzostw świata i zebranie dużej liczby punktów do rankingu FIVB. Wiemy, że Polska będzie starała się o organizację jednego z tych turniejów. 

Do rankingu FIVB nie będą się liczyły punkty z Ligi Narodów. Uznano, że wynik końcowy towarzyskiej imprezy z uczestnikami w większości wybieranymi przez siatkarskie władze nie powinien mieć znaczenia dla olimpijskich kwalifikacji.

W 2019 roku pewnych udziału w turnieju olimpijskim byłaby Japonia i sześciu triumfatorów interkontynentalnych. Pozostałe pięć miejsc zostanie zapełnionych w styczniu 2020 roku. Wtedy odbędą się turnieje kontynentalne według zasad, jakie ustalą odpowiedzialne za nie konfederacje. W Europie najprawdopodobniej powtórzy się system rozgrywek z eliminacji do Rio 2016 w Berlinie.

Tym samym FIVB zarzuciła pierwotną koncepcję, według której na igrzyska w Tokio awansowały kolejny trzy najlepsze drużyny ze światowego turnieju kwalifikacyjnego, kolejne trzy z zawodów interkontynentalnych i mistrzowie Europy, Azji, Afryki, Ameryki Południowej oraz strefy NORCECA.

ZOBACZ WIDEO Wielkie nadzieje kadry siatkarzy mówią o Heynenie. "W godzinę zadał mi 4 tysiące pytań"

Czy polscy siatkarze awansują do igrzysk olimpijskich w Tokio?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (5):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • Miasto mistrzów - Kielce 0
  I to się sprawdza w tej chwili. Jak dojdzie Leal z Leonem będzie miazga:)
  kristobal chyba najsprawiedliwszy system, byłby idealniejszy, gdyby jeszcze mistrzostwa kontynentów decydowały o ostatnim miejscu dla danego kontynentu, bo ten proponowany przewiduje możliwość braku mistrza danego kontynentu na IO.24 drużyny z rankingu FIVB to sporo, a można było dać mistrzowi świata przepustkę na IO, i potem 5 turniejów po 4 zespoły, więc byłoby 20 najlepszych drużyn rankingu FIVB (de facto 22 - bo w tym gronie będzie mistrz świata i gospodarz Japonia).Turniej 1: 1-12-13-24 Turniej 2: 2-11-14-23 Turniej 3: 3-10-15-22 Turniej 4: 4-9-16-21 Turniej 5: 5-8-17-20 Turniej 6: 6-7-18-19Każdy będzie się modlił, żeby nie wpaść na Brazylię z Lealem oraz Polskę z Leonem ;-)
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • kristobal 0
  chyba najsprawiedliwszy system, byłby idealniejszy, gdyby jeszcze mistrzostwa kontynentów decydowały o ostatnim miejscu dla danego kontynentu, bo ten proponowany przewiduje możliwość braku mistrza danego kontynentu na IO.

  24 drużyny z rankingu FIVB to sporo, a można było dać mistrzowi świata przepustkę na IO, i potem 5 turniejów po 4 zespoły, więc byłoby 20 najlepszych drużyn rankingu FIVB (de facto 22 - bo w tym gronie będzie mistrz świata i gospodarz Japonia).

  Turniej 1: 1-12-13-24
  Turniej 2: 2-11-14-23
  Turniej 3: 3-10-15-22
  Turniej 4: 4-9-16-21
  Turniej 5: 5-8-17-20
  Turniej 6: 6-7-18-19

  Każdy będzie się modlił, żeby nie wpaść na Brazylię z Lealem oraz Polskę z Leonem ;-)

  [ 1 komentarz w tej dyskusji ] Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • Ukassiu 0 Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (2)
Pokaż więcej komentarzy (5)
Pokaż więcej komentarzy (5)
Pokaż więcej komentarzy (5)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×