WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

To już pewne: zmieni się system kwalifikacji do Tokio 2020. Z korzyścią dla Polski

Jak udało nam się dowiedzieć, kraje Europy wywalczyły zmiany w systemie eliminacji do siatkarskiego turnieju olimpijskiego w Tokio. Polska będzie miała dwie szanse na awans do tych wyjątkowych rozgrywek.
Michał Kaczmarczyk
Michał Kaczmarczyk
WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: piłka do siatkówki

Zapraszamy na TYPER.WP.PL! Wejdź i stwórz własną ligę!
Informacje, które podajemy, nie są jeszcze oficjalne, ale zostały już zatwierdzone przez zarząd FIVB i nic już nie powinno się zmienić w ustaleniach na najwyższym szczeblu siatkarskiej konfederacji. - Europa walczyła o dobry system i ostatecznie go wywalczyła. Nie będzie już tak, że o awans na igrzyska zagrają między sobą Meksyk z Tunezją, tylko najlepsze światowe zespoły - usłyszeliśmy od naszego źródła bliskiego FIVB.

Jak to będzie wyglądało? W połowie sierpnia 2019 roku odbędzie się sześć turniejów interkontynentalnych. Wezmą w nim udział 24 najlepsze zespoły świata według rankingu FIVB na 1 stycznia 2019 roku. Do Tokio bezpośrednio awansują zwycięzcy czterozespołowych grup. Ich skład będzie ustalany według systemu tzw. serpentyny, dlatego tym ważniejsze będzie osiągnięcie dobrego wyniku podczas tegorocznych mistrzostw świata i zebranie dużej liczby punktów do rankingu FIVB. Wiemy, że Polska będzie starała się o organizację jednego z tych turniejów. 

Do rankingu FIVB nie będą się liczyły punkty z Ligi Narodów. Uznano, że wynik końcowy towarzyskiej imprezy z uczestnikami w większości wybieranymi przez siatkarskie władze nie powinien mieć znaczenia dla olimpijskich kwalifikacji.

W 2019 roku pewnych udziału w turnieju olimpijskim byłaby Japonia i sześciu triumfatorów interkontynentalnych. Pozostałe pięć miejsc zostanie zapełnionych w styczniu 2020 roku. Wtedy odbędą się turnieje kontynentalne według zasad, jakie ustalą odpowiedzialne za nie konfederacje. W Europie najprawdopodobniej powtórzy się system rozgrywek z eliminacji do Rio 2016 w Berlinie.

Tym samym FIVB zarzuciła pierwotną koncepcję, według której na igrzyska w Tokio awansowały kolejny trzy najlepsze drużyny ze światowego turnieju kwalifikacyjnego, kolejne trzy z zawodów interkontynentalnych i mistrzowie Europy, Azji, Afryki, Ameryki Południowej oraz strefy NORCECA.

ZOBACZ WIDEO Wielkie nadzieje kadry siatkarzy mówią o Heynenie. "W godzinę zadał mi 4 tysiące pytań"


Czy polscy siatkarze awansują do igrzysk olimpijskich w Tokio?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (5):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • kristobal 0
  chyba najsprawiedliwszy system, byłby idealniejszy, gdyby jeszcze mistrzostwa kontynentów decydowały o ostatnim miejscu dla danego kontynentu, bo ten proponowany przewiduje możliwość braku mistrza danego kontynentu na IO.

  24 drużyny z rankingu FIVB to sporo, a można było dać mistrzowi świata przepustkę na IO, i potem 5 turniejów po 4 zespoły, więc byłoby 20 najlepszych drużyn rankingu FIVB (de facto 22 - bo w tym gronie będzie mistrz świata i gospodarz Japonia).

  Turniej 1: 1-12-13-24
  Turniej 2: 2-11-14-23
  Turniej 3: 3-10-15-22
  Turniej 4: 4-9-16-21
  Turniej 5: 5-8-17-20
  Turniej 6: 6-7-18-19

  Każdy będzie się modlił, żeby nie wpaść na Brazylię z Lealem oraz Polskę z Leonem ;-)

  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • Ukassiu 0 Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • baleron 0
  Mistrzowie kontynentów, mistrz świata, obrońca tytułu, gospodarz, i kilka najlepszych drużyn z jednego światowego turnieju kwalifikacyjnego. Proste.
  Za dużo jest tych turniejów, a ten europejski przed ostatnimi IO to był kompletny bezsens bo kilka mies. wcześniej były ME.
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (2)
Pokaż więcej komentarzy (5)
Pokaż więcej komentarzy (5)
Pokaż więcej komentarzy (5)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×