I liga mężczyzn: problemy AZS-u Częstochowa na inaugurację, Krispol Września pierwszym liderem

Tauron AZS Częstochowa na inaugurację rozgrywek I ligi mężczyzn męczył się z UKS Mickiewiczem Kluczbork. Mistrz z poprzedniego sezonu wygrał 3:2. Pierwszym liderem został APP Krispol Września.

Natalia Witczyk
siatkarze AZS-u Częstochowa Facebook / Tomasz Kudala / facebook.com/tauronazsczestochowassa / Na zdjęciu: siatkarze AZS-u Częstochowa
Działacze zespołu z Częstochowy przed rozpoczęciem spotkania ogłosili, że nowym sponsorem tytularnym AZS-u została firma Tauron. To uporządkowało finanse klubu, ale zanim mistrz I ligi mężczyzn z ubiegłego sezonu wkroczy na najwyższe obroty minie jeszcze trochę czasu. W pierwszym meczu Akademicy męczyli się z beniaminkiem - UKS-em Mickiewiczem Kluczbork.

Zespół z Opolszczyzny po trzech setach prowadził 2:1 i był blisko wygranej za trzy punkty, ale częstochowianie zdołali odwrócić losy meczu. Po emocjonującej końcówce wygrali czwartą partię (25:23), a następnie zdemolowali rywali w tie-breaku. Bohaterem AZS-u był Dawid Murek, który odebrał nagrodę dla najlepszego zawodnika meczu.

Pierwszym liderem rozgrywek został APP Krispol Września, który przed swoją publicznością rozgromił KPS Siedlce. Wrześnianie oddali swoim rywalom łącznie 45 punktów, wygrywając dwa sety do 16 i jednego do 13. W trzech partiach wygrała również Stal Nysa. Zwycięstwa odniosły też Lechia Tomaszów Mazowiecki, Gwardia Wrocław i BBTS Bielsko-Biała.

Wyniki:

KPS Kielce - Gwardia Wrocław 2:3 (25:23, 25:19, 19:25, 22:25, 8:15)

BBTS Bielsko-Biała - MCKiS Jaworzno 3:1 (15:25, 25:15, 25:16, 25:20)

Tauron AZS Częstochowa - UKS Mickiewicz Kluczbork 3:2 (25:22, 23:25, 20:25, 25:23, 15:9)

Lechia Tomaszów Mazowiecki - STS Olimpia Sulęcin 3:1 (27:29, 35:33, 25:20, 25:19)

APP Krispol Września - KPS Siedlce 3:0 (25:13, 25:16, 25:16)

Stal Nysa - Ślepsk Suwałki 3:0 (25:21, 25:23, 25:22)

Exact Systems Norwid Częstochowa - AGH AZS Kraków - przełożony na 31 października