I liga kobiet: hit kolejki dla poznanianek

Zdjęcie okładkowe artykułu: Facebook / E. Leclers Radomka Radom / Na zdjęciu: wspólne zdjęcie siatkarek E.Leclerc Radomki Radom i MKS-u Dąbrowa Górnicza (czarne stroje)

W najciekawszym spotkaniu 7. kolejki zaplecza Ligi Siatkówki Kobiet Enea Energetyk Poznań, jako pierwszy zespół w lidze, pokonał MKS Dąbrowa Górnicza. Mimo to zespół z Wielkopolski nie zajął pozycji lidera rozgrywek.

- Szykowaliśmy się na dobre spotkanie. Chcieliśmy zagrać ciekawy dobry siatkarski mecz dla siebie i dla kibiców. To się nam udało, bardzo się z tego cieszę. Dziękuję za ciężką pracę i wysiłek meczowy swoim dziewczynom. Dziękuję też wszystkim kibicom za wsparcie w tym trudnym, ale ważnym dla nas meczu - mówił trener pierwszoligowych siatkarek z Poznania Marcin Patyk po cenne wygranej nad dąbrowskim MKS-em. To Zagłębianki były faworytkami niedawnego meczu w Poznaniu, ale zawodniczki Energetyka były w stanie zmusić rywala do błędów i pokonać go w trzech setach. Nie było łatwo, bo w drugiej partii MKS odrobił straty i naciskał do samego końca, a w trzeciej miał piłki setowe i mógł przedłużyć starcie.

Ostatecznie zespół z Wielkopolski wygrał w ostatnim secie 30:28, a nagrodę MVP przyznano Katarzynie Urbanowicz. Dzięki tym trzem punktom Enea Energetyk Poznań awansowa w tabeli na drugie miejsce, ale nie wyprzedził 7R Solnej Wieliczki, która w tej samej kolejce pokonała bez straty seta WTS Bank KDBS Włocławek. Ekipa z Wieliczki może jeszcze powiększyć swoją przewagę, jako że wciąż ma do rozegrania zaległy mecz z MKS-em Dąbrowa Górnicza.

Do czołowej czwórki ligi zbliżyła się Grupa Azoty PWSZ Tarnów dzięki pokonaniu za dwa punkty Budowlanych Toruń, coraz pewniej radzących sobie w lidze po dokonanych transferach. Awansował także zespół z Gliwic po zwycięstwie 3:1 nad UKS Szóstką Mielec, a akademicki klub z Opola poprawił nieco swoją sytuację ugraniem dwóch punktów w starciu z Jokerem Świecie. W konfrontacji na dole tabeli Karpaty Krosno wygrały minimalnie z Mazovią Warszawa, a ozdobą meczu był szalenie długi trzeci set, wygrany przez stołeczne siatkarki 40:38.    Wyniki 7. kolejki I ligi kobiet:

7R Solna Wieliczka - WTS KDBS Bank Włocławek 3:0 (25:13, 25:19, 25:21)

Enea Energetyk Poznań - MKS Dąbrowa Górnicza 3:0 (25:22, 25:23, 30:28)

Grupa Azoty PWSZ Tarnów - Budowlani Toruń 3:2 (25:17, 25:27, 22:25, 25:20, 15:13)

Joker Mekro Energoremont Świecie - AZS Uni Opole 2:3 (23:25, 25:21, 24:26, 25:12, 13:15)

KŚ AZS Politechniki Śl. Gliwice - UKS Szóstka Mielec 3:1 (25:22, 25:27, 25:19, 25:14)

Karpaty PWSZ MOSiR Krosno Glass - BlueSoft Mazovia Warszawa 3:2 (25:21, 25:18, 38:40, 21:25, 17:15) 21 października: Wisła Warszawa - SMS PZPS Szczyrk 3:0 (25:21, 25:15, 25:20)