Poniedziałek w PlusLidze: Cerrad Czarni Radom o umocnienie się w "szóstce", Chemik Bydgoszcz o przerwanie złej serii

W zgoła odmiennych nastrojach do ostatniego meczu 19. kolejki PlusLigi podejdą drużyny Cerradu Czarnych Radom i Chemika Bydgoszcz. Gospodarze chcą umocnić się w "szóstce", zaś goście - przerwać serię sześciu porażek z rzędu.

Piotr Dobrowolski
siatkarze Cerradu Czarnych Radom Newspix / Anna Klepaczko / Na zdjęciu: siatkarze Cerradu Czarnych Radom
Siatkarze Cerradu Czarnych Radom nie mieli zbyt wiele czasu na odpoczynek po meczu 18. kolejki PlusLigi. W czwartek grali bowiem z Aluronem Virtu Wartą Zawiercie (3:1), a już w poniedziałkowy wieczór przystąpią do spotkania kończącego 19. serię gier. Będą zdecydowanymi faworytami starcia z Chemikiem Bydgoszcz.

Po pierwsze, znajdują się wyżej w tabeli. Obecnie zajmują czwarte miejsce, a zwycięstwem nad Jurajskimi Rycerzami mocno utorowali sobie drogę do "szóstki". Mają na koncie 32 punkty i o osiem wyprzedzają szóstą w zestawieniu PGE Skrę Bełchatów. Z kolei podopieczni Jakuba Bednaruka spadli na przedostatnią, dwunastą lokatę. Do tej pory zgromadzili 16 "oczek" i tracą jedno do Cuprum Lubin. Po drugie, Wojskowi będą mieli przewagę psychologiczną po meczu pierwszej rundy, wygranym 3:1. Po trzecie, podejmą rywali w specyficznej Hali MOSiR-u, która zawsze uważana jest za ich duży atut.

Czarni nie zamierzają lekceważyć przeciwnika. - Wygrana z drużyną z Zawiercia była nam bardzo potrzebna. Teraz liczy się mecz z Chemikiem, który nie będzie łatwym pojedynkiem. Przy wsparciu kibiców we własnej hali, chcemy ponownie zasmakować zwycięstwa i zrobić kolejny krok do celu, jakim jest pierwsza "szóstka" po rundzie zasadniczej - nie ukrywa Robert Prygiel.

- Będziemy gościć Chemika Bydgoszcz z przeświadczeniem, że chcemy wygrać za trzy punkty. To my będziemy dyktować warunki, chociażby dlatego, że gramy u siebie, ale doceniamy rywala, ponieważ grał bardzo dobry mecz w Zawierciu, nieszczęśliwie zakończony wyjazdem bez zdobyczy punktowej, ale tego zespołu na pewno w tej lidze nie może nikt lekceważyć - podkreśla Wojciech Żaliński, MVP konfrontacji z Aluronem Virtu Wartą Zawiercie.

W poniedziałkowy wieczór Chemik będzie chciał przerwać serię sześciu porażek z rzędu. Ostatni raz bydgoszczanie triumfowali w 12. kolejce, a od tamtego czasu zdobyli zaledwie punkt.

Cerrad Czarni Radom - Chemik Bydgoszcz / poniedziałek, 11.02.2019 r., godz. 20:30

Która drużyna wygra poniedziałkowy mecz?