LSK: DPD Legionovia Legionowo wygrała pojedynek o spokój z bielszczankami

DPD Legionovia Legionowo zwyciężyła 3:1 z BKS-em Profi Credit Bielsko-Biała, a taki wynik gwarantuje jej utrzymanie w Lidze Siatkówki Kobiet.

siatkarki DPD Legionovii Legionowo WP SportoweFakty / Justyna Serafin / Na zdjęciu: siatkarki DPD Legionovii Legionowo
Drużyna z Legionowa wygrała pierwszego seta 25:21 dzięki mocnemu finiszowi. Wynik 18:18 potrafiła zmienić w ciągu kilku minut na 24:19, a z potencjalnych pięciu piłek setowych wykorzystała trzecią. Bielszczanki zaskoczyła swoimi zagrywkami Ewelina Polak. Siatkarki z Mazowsza wygrały partię po raz pierwszy od 4 lutego i po zmianie trenera na Jakuba Skwarka. Nie był to koniec ich przełamania.

W drugim secie wyrównana walka potrwała krócej. BKS zaczął rozdawać gospodyniom prezenty od stanu 14:15. Przyjezdne popełniły błąd ustawienia, Olivia Różański zepsuła zagrywkę, a Emilia Mucha zaatakowała w aut. Na dodatek po stronie wyżej notowanego zespołu mnożyły się pomyłki w przyjęciu. Błąd za błędem, więc wygrać musiała ponownie drużyna z Mazowsza. Legionovia wykorzystała od razu pierwszą piłkę setową i zwyciężyła 25:19. Prowadziła 2:0 w partiach.

Krótki zwrot akcji nastąpił w trzecim secie. BKS Profi Credit zmobilizował się i nie pozwolił sobie na oddanie wcześnie zdobytego prowadzenia. Było gorąco, kiedy zaliczka czterech, a w najlepszym momencie pięciu punktów, stopniała do jednego, ale Legionovia nie zdołała doprowadzić do walki na przewagi. Po ataku Emilii Muchy na 25:23 było pewne, że mecz obu klubów z 29 marca 2014 roku wciąż pozostanie ostatnim trzysetowym. Było 2:1 w partiach dla legionowianek.

Liderką w ofensywie zespołu z Mazowsza była Małgorzata Jasek. Wykorzystała blisko połowę wystaw od rozgrywającej. Dzięki niej Legionovia radziła sobie bez swojej najlepszej punktującej Kristiny Kicki. W czwartym secie gospodynie zamknęły mecz, wygrywając 26:24. "Kropkę nad i" postawiła Magdalena Damaske, która najpierw skutecznie zaatakowała, a następnie zaserwowała.

Legionovia wygrała tylko dwa mecze w rundzie rewanżowej, ale to wystarczyło do wywalczenia utrzymania już w sezonie zasadniczym. Drużyna zakończyła tę fazę rozgrywek na 10. miejscu. Spadkiem są nadal zagrożone już tylko dwa kluby #VolleyWrocław i KSZO Ostrowiec Świętokrzyski.

BKS Profi Credit Bielsko-Biała zagrał mecz bez stawki w Legionowie. Szósta drużyna po sezonie zasadniczym miała pewny awans do ćwierćfinału Ligi Siatkówki Kobiet i od niedzieli wiedziała, że zmierzy się w nim z ŁKS-em Commercecon Łódź.

DPD Legionovia Legionowo - BKS Profi Credit Bielsko-Biała 3:1 (25:21, 25:19, 23:25, 26:24)

Legionovia: Polak, Olenderek, Górecka, Jasek, Skorupa, Wójcik, Ad. Adamek (libero), Ag. Adamek (libero) oraz Damaske, Kicka

BKS: Mucha, Moskwa, Konieczna, Różański, Herelova, Nowicka, Maj-Erwardt (libero) oraz Świrad, Krajewska, Jagodzińska

MVP: Małgorzata Jasek (Legionovia)