KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Koniec I-ligowej siatkówki w Kielcach. Klub został zlikwidowany

Sytuacja finansowa w KPS-ie Kielce była tragiczna, co spowodowało, że członkowie stowarzyszenia prowadzącego siatkarski klub postanowili go rozwiązać. To koniec I-ligowej siatkówki w stolicy województwa świętokrzyskiego.

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
siatkarze Dafi Społem Kielce WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: siatkarze Dafi Społem Kielce
Jeszcze rok temu w Kielcach była plusligowa siatkówka. Dafi Społem - które wcześniej grało pod nazwami Effector i Fart - nie utrzymało się jednak w najwyższej klasie i wtedy rozpoczęły się problemy kieleckiej siatkówki. Klub przystąpił do rozgrywek I ligi mężczyzn z założeniem utrzymania. Ten cel Buskowiance Kielce udało się zrealizować.

Sytuacja ekonomiczna była jednak fatalna. Klub mimo pozyskania tytularnego sponsora, zmagał się z ogromnymi problemami finansowymi. Brakowało pieniędzy na wszystko. Po zakończeniu sezonu z funkcji prezesa zrezygnował Łukasz Zieliński. Na zebraniu członków zarządu okazało się, że żaden z nich nie chce przejąć stanowiska. Wtedy zapadła decyzja o likwidacji.

KPS Kielce - czyli stowarzyszenie zarządzające siatkarskim klubem - zostało zlikwidowane. "Likwidator stowarzyszenia zwykłego nformuje, iż stowarzyszenie to zostało rozwiązane na mocy uchwały nr 2 Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia Członków Stowarzyszenia pod nazwą Klub Piłki Siatkowej Kielce „ Buskowianka” w Kielcach z dnia 29.03.2019 r. Likwidator wzywa wierzycieli do zgłaszania swoich wierzytelności na adres siedziby stowarzyszenia" - czytamy na stronie siatkakielce.pl.

Zobacz także: PlusLiga: radomski kocioł wrzał. Cerrad Czarni zachowali szansę na półfinał PlusLigi

Klub siatkarski w Kielcach powstał w 2007 roku. Inicjatorem jego powstania był m.in. Jacek Sęk, który obecnie jest prezesem Świętokrzyskiego Związku Piłki Siatkowej i członkiem zarządu PZPS. W 2010 roku ówczesny Fart Kielce awansował do PlusLigi. Spadł z niej w 2018 roku.

ZOBACZ WIDEO Seria A: Koszmarny błąd bramkarza zadecydował! Porażka AC Milan [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×