Transfery w PlusLidze: Kwasowski z Cerradu Czarnych do GKS-u, Woch w Chemiku, Firszt w Radomiu

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Tomasz Fijałkowski / Na zdjęciu: Kamil Kwasowski
WP SportoweFakty / Tomasz Fijałkowski / Na zdjęciu: Kamil Kwasowski
zdjęcie autora artykułu

Poznaliśmy kolejne roszady kadrowe w klubach PlusLigi. Kamil Kwasowski zamienia Cerrad Czarnych na GKS Katowice. Z kolei z Górnego Śląska do Bydgoszczy przenosi się Dawid Woch. W drużynie z Radomia w kolejnym sezonie zobaczymy zaś Bartosza Firszta.

W Cerradzie Czarnych Radom Kamil Kwasowski spędził dwa sezony. W tym czasie wystąpił w 57 meczach, zdobywając 277 punktów. W kolejnych rozgrywkach przyjmujący będzie bronił barw GKS-u Katowice. Jest ostatnim zawodnikiem, który dołącza do drużyny z Górnego Śląska.

- To bardzo ambitny zawodnik, który z pewnością wiele wniesie do naszego zespołu i wzmocni rywalizację na przyjęciu. Dysponuje także bardzo dobrą zagrywką, co jest jego dodatkowym atutem. Bardzo na niego liczymy w nadchodzącym sezonie, podobnie jak na pozostałych siatkarzy - komentuje pozyskanie Kwasowskiego dla oficjalnego klubowego portalu Dariusz Łyczko, dyrektor sekcji siatkówki GKS-u Katowice.

GieKSę opuścił natomiast Dawid Woch. W nowym sezonie środkowy będzie grał w Chemiku Bydgoszcz. Mistrz Europy i świata kadetów z 2015 roku oraz mistrz Europy juniorów jest drugim zawodnikiem z GKS-u Katowice, który zasilił szeregi klubu znad Brdy.

ZOBACZ WIDEO Wojciech Nowicki: Mam jeszcze rezerwy! 82 metry są realne

Zobacz także: Liga Narodów. Wojciech Drzyzga: Polacy grają na oparach formy

W szeregach Cerradu Czarnych w kolejnych rozgrywkach PlusLigi zobaczymy natomiast Bartosza Firszta. 20-letni przyjmujący jest wychowankiem MUKS-u Huragan Wołomin, w którym występował w latach 2009-2014. Przez kolejne lata związany był z KS-em Metro Warszawa, z którym w 2018 roku sięgnął po srebrny medal mistrzostw Polski juniorów. Podczas tego turnieju otrzymał również prestiżową nagrodę indywidualną i został wybrany najlepszym przyjmującym zawodów i, co ciekawe, został objęty programem Red Bull "Siatkarskie Skrzydła". W latach 2016-2018 został uczniem Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Spale.

W 2018 roku Firszt podpisał kontrakt ze Stocznią Szczecin. Nie zadebiutował jednak w rozgrywkach PlusLigi, ponieważ został wypożyczony do pierwszoligowego BBTS-u Bielsko-Biała, gdzie uznany został najlepszym przyjmującym rundy zasadniczej. Warto dodać, że podczas pobytu w Szczecinie poleciał do Włoch na staż do Cucine Lube Civitanova.

Zobacz także: Wilfredo Leon w kadrze na nowej pozycji? Siatkarz zgłasza gotowość!

Przyjmujący jest czwartym, po Karolu Butrynie, Michale Kędzierskim i Mateuszu Masłowskim nowym siatkarzem w kadrze Cerradu Czarnych Radom.

Źródło artykułu: