Sparing. Nietypowy wynik w Ostrowcu Świętokrzyskim. Starcie Białorusinek i Czeszek na remis

Taki wynik w siatkarskim meczu możliwy jest tylko w spotkaniu sparingowym. W drugim dniu turnieju towarzyskiego w Ostrowcu Świętokrzyskim, reprezentacja Białorusi zremisowała z czeską kadrą 2:2.

Szymon Łożyński
reprezentacja Czech kobiet Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: reprezentacja Czech kobiet
Jeszcze przed rozpoczęciem rywalizacji trenerzy umówili się, że rozegrają w sobotnie popołudnie cztery sety bez względu na wynik rywalizacji.

Pojedynek lepiej rozpoczął się dla naszych południowych sąsiadek. Czeszki odskoczyły na siedem punktów (11:4). Co prawda w środkowej fazie seta Białorusinki trochę podgoniły wynik, ale ostatecznie przegrały premierową odsłonę do 22.

Również druga partia zakończyła się triumfem reprezentantek Czech, także do 22. W dwóch kolejnych setach do głosu doszły jednak Białorusinki.

Czeszki sobotnim starciem zakończyły już swój udział w towarzyskim turnieju w Ostrowcu Świętokrzyskim. Z kolei Białorusinki czeka jeszcze w niedzielę starcie z reprezentantkami Polski. Początek meczu zaplanowano na godz. 17:00.

Czechy - Białoruś 2:2 (25:22, 25:22, 20:25, 19:25)

Zuzanna Efimienko-Młotkowska: Każda z nas chce pracować i poświęcać się dla reprezentacji