Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

W FIVB nie ma, jak dotąd, skargi od PZPS na Aleksieja Spiridonowa

Międzynarodowa Federacja Piłki Siatkowej nie otrzymała, jak dotąd, zapowiadanego wniosku od Polskiego Związku Piłki Siatkowej z prośbą o ukaranie Aleksieja Spiridonowa za obraźliwy wpis na Twitterze pod adresem Karola Kłosa - podają rosyjskie media.
Joanna Wyrostek
Joanna Wyrostek
Aleksiej Spiridonow WP SportoweFakty / Iza Zgrzywa / Na zdjęciu: Aleksiej Spiridonow

- FIVB jest na bieżąco jeśli chodzi o tę sprawę, ale nie otrzymaliśmy żadnych oficjalnych skarg od Polskiego Związku Piłki Siatkowej na wpisy Aleksieja Spiridonowa. Jeśli złożona zostanie skarga, FIVB dokładnie ją rozpatrzy i przyjrzy się przedstawionym dowodom przed podjęciem kolejnych kroków - taką informację przekazała dziennikarzom Ria Nowosti światowa federacja siatkarska. Żaden wniosek w tej sprawie nie wpłynął też na razie do Wszechrosyjskiego Związku Siatkarskiego, co potwierdził szef organizacji Stanisław Szewczenko. 

Przypominamy, że kilka dni temu Aleksiej Spiridonow napisał do Karola Kłosa na Twitterze "Polska ku***". "Zapytaj dziadka, jak uciekł w 1920 roku" - odpisał mu jeden z internautów, na co Rosjanin odparł: "Mój dziadek pie***ył* twoją Polskę".

PZPS zapowiedział skierowanie wniosku o podjęcie działań dyscyplinarnych wobec rosyjskiego siatkarza za te chamskie słowa. - W związku z obraźliwym wpisem zawodnika Aleksieja Spiridonowa zamieszczonym na jego profilu twitterowym; Jacek Kasprzyk - prezes PZPS zdecydował o skierowaniu wniosków o podjęcie działań dyscyplinarnych do odpowiednich struktur FIVB i Rosyjskiej Federacji Piłki Siatkowej - informował PZPS w ubiegły czwartek, 18 lipca.

Przy okazji tej afery wyszło też na jaw, że działalność Aleksieja Spiridonowa na portalach społecznościowych była solą w oku jego, byłego już klubu, Zenitu Kazań. Jak poinformował dobrze zorientowany w wewnętrznych sprawach klubu kazański Biznes Online, w trakcie ubiegłego sezonu kierownictwo Zenitu "poradziło" siatkarzowi, by przestał zamieszczać obraźliwe wpisy. Spiridonow miał obiecać, że ograniczy twitterową działalność, ale zdołał się powstrzymać jedynie przez kilka tygodni, co wpłynęło ponoć na decyzję o nieprzedłużaniu z nim kontraktu.

ZOBACZ WIDEO Leon przywitany w kadrze chlebem, solą i wódką. "Wszyscy dobrze wiedzą kto to wymyślił"

Czy Aleksiej Spiridonow powinien zostać ukarany przez FIVB za wpisy na koncie społecznościowym?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (14):
Zobacz więcej komentarzy (1)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×