Polska - Holandia: Wilfredo Leon zdobył 10 punktów. Był najmniej skuteczny z Biało-Czerwonych

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Monika Pliś / Na zdjęciu: Wilfredo Leon
WP SportoweFakty / Monika Pliś / Na zdjęciu: Wilfredo Leon

Wilfredo Leon wystąpił w dwóch setach w wygranym przez Polskę 3:1 meczu towarzyskim z Holandią. Zdobył 10 punktów, ale w ataku był najmniej skuteczny spośród Biało-Czerwonych.

W tym artykule dowiesz się o:

W niedzielę doszło do drugiej części polsko-holenderskiego dwumeczu w Opolu. W sobotę drużyna Vitala Heynena zwyciężyła 4:0. Reprezentacja Polski nie miała problemu z wypunktowaniem Pomarańczowych. Także w rewanżu przewaga Biało-Czerwonych była wyraźna, choć w pierwszym secie przeciwnik postawił opór i doprowadził do rozgrywki na przewagi, a w dodatkowym secie zatriumfował. Stanęło na wyniku 3:1.

Wilfredo Leon rozpoczął mecz w podstawowym składzie. W jego kierunku rozgrywający Fabian Drzyzga posłał najwięcej piłek w pierwszym secie, ale skuteczność nowego reprezentanta Polski była niska. Skończył dwie z dziewięciu akcji (22 procent), a na domiar złego cztery razy dał się zablokować. Do tego doszły dwa błędy w polu serwisowym i jeden w przyjęciu. To nie była udana partia Leona, był dokładnie pilnowany przez przeciwników.

W drugim secie świeżo upieczony reprezentant Polski prezentował się lepiej. Co prawda popełnił kolejne dwa błędy w zagrywce, ale ryzyko zaczęło się opłacać. Leon popisał się dwoma asami, siedem razy wprowadził piłkę do gry, błysnął długą serią w polu serwisowym. Leon atakował mniej, ale skuteczniej. Zakończył z powodzeniem cztery z sześciu akcji.

Wilfredo Leon zakończył swój występ po drugim secie. Zdobył najwięcej - 10 punktów dla Polski, choć wciąż posiada duże rezerwy do uwolnienia. 43 procent skuteczności Leona to najgorszy wynik w zespole. Identyczny współczynnik mieli Piotr Nowakowski i Aleksander Śliwka. Przy jedenastu odbiorach Leon zanotował 36 procent pozytywnego przyjęcia.

Statystyki Wilfredo Leona:

Punkty10
Asy serwisowe3
Błędy przy zagrywce4
Pozytywne przyjęcie36 proc. (11 odbiorów, 1 błąd)