Mistrzostwa Europy. Niesamowity wyczyn serbskich siatkarek i siatkarzy

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / CEV / Na zdjęciu: radość siatkarek reprezentacji Serbii
Materiały prasowe / CEV / Na zdjęciu: radość siatkarek reprezentacji Serbii
zdjęcie autora artykułu

Po raz drugi w historii w tym samym roku kobieca i męska reprezentacja Serbii sięgnęły po mistrzostwo Europy. Po raz pierwszy wydarzyło się to w 2011 roku, a teraz udało im się powtórzyć ten wyczyn.

W tym artykule dowiesz się o:

Reprezentantki Serbii nie miały sobie równych podczas mistrzostw Europy siatkarek. Dopiero w finale rozegrały kosmiczny bój z gospodyniami, czyli Turczynkami. Z tie-breaka wyszły jednak obronną ręką i sięgnęły po triumf. Niespodzianki nie było, bo znajdowały się one w gronie głównych faworytek. MVP turnieju wybrana została Tijana Bosković.

Dokładnie trzy tygodnie później mistrzami Europy zostali Serbowie, pokonując w finale w czterech setach reprezentację Słowenii. To mimo wszystko niespodzianka, bowiem do tej pory Serbowie grali w kratkę. Kandydatów do złota było kilku, ale to właśnie zespół Slobodana Kovaca odniósł ten ogromny sukces.

Czytaj też:  -> Mistrzostwa Europy siatkarzy. Uros Kovacević wybrany MVP turnieju -> Mistrzostwa Europy siatkarzy. Alojzy Świderek usprawiedliwia Wilfredo Leona

Tym samym obie kadry powtórzyły wyczyn sprzed ośmiu lat. Wówczas panowie wygrali w imprezie rozgrywanej w Austrii i Czechach, a panie w Serbii i we Włoszech. W XXI wieku dwa lata później tego samego dokonali też Rosjanki i Rosjanie.

We wcześniejszych latach ta sztuka udawała się zespołom z Czechosłowacji (1955) oraz ZSRR (1950, 1951, 1967, 1971, 1975, 1977, 1979 i 1991).

Za dwa lata siatkarze ponownie będą walczyć w mistrzostwach, które odbywać się będą w czterech krajach, w Czechach, Estonii, Finlandii oraz w Niemczech. Faza finałowa zostanie rozegrana u naszych zachodnich sąsiadów.

ZOBACZ WIDEO: ME siatkarzy. Fabian Drzyzga: Wygrzebaliśmy się z bagna i cieszymy się z brązu

Źródło artykułu:
Czy reprezentacja Serbii siatkarzy zakwalifikuje się na IO w Tokio?
Tak
Nie
Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki
Trwa ładowanie...
Komentarze (1)
avatar
yes
29.09.2019
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
"Niesamowity wyczyn serbskich siatkarek i siatkarzy" - jeżeli zdarzyło się po raz drugi, to jednak "samowity" wyczyn...