Mistrzostwa Europy siatkarzy. CEV ogłosił dream team turnieju. Wilfredo Leon wyróżniony

Europejska Konfederacja Siatkówki (CEV) ogłosiła nazwiska najlepszych zawodników mistrzostw Europy. W gronie wyróżnionych siatkarzy jest Wilfredo Leon.

Łukasz Witczyk
Wilfredo Leon WP SportoweFakty / Paweł Piotrowski / Na zdjęciu: Wilfredo Leon
Na swoim twitterowym profilu CEV ogłosił nazwiska siedmiu najlepszych zawodników ME 2019. Wcześniej wybrano jedynie MVP całego turnieju, którym został reprezentant Serbii, Uros Kovacević. 26-letni przyjmujący znalazł się też w dream teamie europejskiego czempionatu.

Kovacević to jeden z trzech Serbów, jacy znaleźli się w drużynie marzeń siatkarskich mistrzostw Europy. Oprócz niego wyróżniono atakującego Aleksandara Atanasijevicia oraz środkowego Srećko Lisinaca. W gronie docenionych zawodników są dwaj Słoweńcy: środkowy Jan Kozamernik oraz libero Jani Kovacić.

Po jednym przedstawicielu mają Polacy i Francuzi. W dream teamie mistrzostw Europy znalazł się przyjmujący Wilfredo Leon oraz rozgrywający Benjamin Toniutti. To kolejne wyróżnienie dla reprezentanta Polski, który wcześniej był wybierany najlepszym zawodnikiem fazy grupowej i 1/8 finału.

Mistrzostwa Europy zakończyły się triumfem Serbów, którzy w finałowym starciu pokonali Słoweńców 3:1. Z kolei w starciu o brązowy medal reprezentacja Polski wygrała z Francją 3:0.