Turniej kwalifikacyjny siatkarek. Ogromna radość Turczynek. Zobacz taniec zwycięstwa (wideo)

Turczynki, które w półfinale kwalifikacji olimpijskich pokonały reprezentację Polski, polecą do Tokio na tegoroczne IO. Zobacz radość po ostatniej piłce w finale z Niemkami.

Igor Kubiak
Igor Kubiak
Kwalifikacje olimpijskie siatkarek Turcja pokonała Niemcy w finale Twitter / https://twitter.com/FIVBVolleyball/ / Kwalifikacje olimpijskie siatkarek. Turcja pokonała Niemcy w finale
Przed turniejem kwalifikacyjnym w Apeldoorn było wiadomo, że tylko zwycięzca zapewni sobie bilet na igrzyska olimpijskie. Ostatecznie z triumfu cieszyła się reprezentacja Turcji, która w finale pewnie pokonała Niemki 3:0 (25:17, 25:19, 25:22, więcej o meczu TUTAJ).

Decydujący o zwycięstwie atak wykonała Meliha Ismailoglu. Niemki nie zdołały odbić piłki i w holenderskiej hali zapanowała wielka radość siatkarek i kibiców reprezentacji Turcji.

Nad emocjami nie mógł zapanować również żywiołowo reagujący trener Giovanni Guidetti. Włoch zanim wpadł w ramiona zawodniczek położył się na parkiecie.

Zobacz ostatnią piłkę w finale i radość Turczynek:

Bardzo blisko pokonania reprezentacji Turcji w półfinale turnieju były Polki. W czwartym secie nasze zawodniczki nie potrafiły jednak wykorzystać żadnej z pięciu piłek meczowych i ostatecznie przegrały w setach 2:3.