LSK: Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz postawił pieczątkę w starciu z #VolleyemWrocław

Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz zakończył sezon zasadniczy Ligi Siatkówki Kobiet na szóstym miejscu w tabeli. W ostatniej kolejce zwyciężył przekonująco 3:0 z #VolleyemWrocław.

siatkarki Banku Pocztowego Pałacu Bydgoszcz WP SportoweFakty / Paweł Piotrowski / Na zdjęciu: siatkarki Banku Pocztowego Pałacu Bydgoszcz
W poniedziałek zapadły ostatnie rozstrzygnięcia w sezonie zasadniczym Ligi Siatkówki Kobiet. Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz nie mógł już awansować w tabeli, a zwycięstwa potrzebował, żeby zachować szóste miejsce.

Przewaga Pałacu na początku meczu była ewidentna. Po siedmiu piłkach było 5:2 i trener wrocławianek zażądał przerwy. Rozmowa z podopiecznymi niewiele zmieniła i bydgoszczanki zwyciężyły w pierwszym secie 25:13. Patrycja Balmas nie próżnowała w ataku, a Anna Stencel była czujna w bloku. Ciosem dla przyjezdnych był uraz Klaudii Felak wykluczający ją z dalszej części meczu.

W drugim secie walki było już więcej, a #VolleyWrocław w środku rundy zredukował stratę na 13:14. Gospodynie zauważyły, że nie jest już tak łatwo jak kilkanaście minut wcześniej i musiały podkręcić tempo, żeby wygrać 25:19.

Prowadzenie zespołu z Dolnego Śląska 11:10 w trzecim secie to jego ostatnie w meczu. Kilka kolejnych akcji przesądziło o zwycięstwie Pałacu 25:20 i 3:0 w całym spotkaniu. Nie było wątpliwości, której drużynie należy się komplet punktów. Indywidualnie najlepsza była Stencel kończąca większość piłek na środku, a także groźna w bloku.

Pałac będzie walczyć w ćwierćfinale Ligi Siatkówki Kobiet z ŁKS-em Commercecon Łódź.

Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz - #VolleyWrocław 3:0 (25:13, 25:19, 25:20)

Pałac: Mazurek, Żurowska, Fedusio, Ziółkowska, Stencel, Balmas, Jagła (libero) oraz Vanzurova, Biedziak, Różyńska, Reszelewska (libero)

Volley: Gajewska, Felak, Wers, Gancarz, Fedorek, Hatala, Dzikowicz (libero), Pancewicz (libero) oraz Soter, Mras, Kasprzak

MVP: Anna Stencel (Pałac)

***

Ostatni mecz sezonu zasadniczego miał wysoką stawkę, ponieważ spośród jego uczestników tylko jeden mógł zafiniszować w najlepszej ósemce. BKS Stal Bielsko-Biała wygrał 3:1 zacięte starcie z Energą MKS-em Kalisz. W każdym secie o zwycięstwie decydował mała różnica punktowa.

BKS Stal Bielsko-Biała - Energa MKS Kalisz 3:1 (26:24, 21:25, 29:27, 25:23)

BKS: Edelman, Wellna, Kossanjowa, Świrad, Moskwa, DeHoog, Drabek (libero) oraz Krajewska, Różański, Ogoms, Kowalczyk, Dąbrowska

MKS: Budzoń, Vesović, Brzezińska, Ptak, Centka, Helić, Kulig (libero), Łysiak (libero) oraz Rybak

Czy Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz awansuje do półfinału mistrzostw Polski?