Jastrzębski Węgiel wygrał turniej Giganci Siatkówki. PGE Skra Bełchatów pokonana na przewagi w tie-breaku

Jastrzębski Węgiel zwyciężył 3:2 w wyrównanym finale turnieju Giganci Siatkówki z PGE Skrą Bełchatów. Trzecie miejsce zdobyła VERVA Warszawa Orlen Paliwa.

siatkarze Jastrzębskiego Węgla Newspix / Paweł Piotrowski / Na zdjęciu: siatkarze Jastrzębskiego Węgla
Turniej Giganci Siatkówki jest rozgrywany w okresie przygotowań od 10 lat. Jego gospodarzami były w przeszłości Oleśnica, Szczecin i Wieluń. Tegoroczna edycja została zorganizowana w Kępnie, a uczestnikami były czołowe kluby poprzedniego sezonu w PlusLidze. W sobotnich półfinałach PGE Skra Bełchatów zwyciężyła 3:1 z Treflem Gdańsk, a Jastrzębski Węgiel 3:2 z VERVĄ Warszawa Orlenem Paliwami.

Jastrzębski Węgiel wygrał pierwszego seta finału 25:20, a to zasługa przede wszystkim bardziej konsekwentnej i mniej zawodnej gry. Drużyna Luke'a Reynoldsa zdobyła 12 punktów po błędach przeciwników, a oddała rywalom tylko pięć.

Skra to drużyna, która wzięła udział w największej liczbie edycji Gigantów Siatkówki i nie zamierzała w taki sposób przegrać finału. W pozostałych partiach podopieczni Michała Gogola starali się panować nad nerwami. W drugim secie zespół z Bełchatowa zwyciężył 25:15.

Wymiana ciosów trwała w najlepsze i zanosiło się na długi pojedynek. Trzeciego seta wygrali siatkarze z Jastrzębia Zdroju 25:21, a czwartego zawodnicy z Bełchatowa 25:23, więc triumfatora turnieju wyłonił tie-break. Najlepiej w ofensywie Skry spisali się Milad Epadipour i Dusan Petković, a po drugiej stronie siatki największy opór stawiali Jakub Bucki, Tomasz Fornal oraz Rafał Szymura. Ten ostatni zaserwował trzy asy.

W decydującym secie Jastrzębski Węgiel zdobył decydujący punkt dopiero na 16:14 i to jego siatkarze mogli podnieść ręce. W trwającym ponad dwie godziny meczu drużyna z Górnego Śląska zwyciężyła 3:2 i zajęła pierwsze miejsce tak jak w ubiegłorocznym turnieju.

Trzecie miejsce w turnieju zajęła VERVA Warszawa Orlen Paliwa, która wygrała 3:0 z Treflem Gdańsk.

PGE Skra Bełchatów - Jastrzębski Węgiel 2:3 (20:25, 25:15, 21:25, 25:23, 14:16)

Skra: Ebadipour, Huber, Petković, Katić, Kłos, Łomacz, Milczarek (libero) oraz Filipiak, Bieniek, Mitić, Piechocki (libero).

JW: Bucki, Szymura, Cichosz-Dzyga, Kampa, Fornal, Gladyr, Popiwczak (libero) oraz Wiśniewski, Wawrzyńczyk.

Czy Jastrzębski Węgiel zagra w fazie grupowej Ligi Mistrzów?