Tauron Liga: nadspodziewanie gładka przeprawa Energi MKS-u Kalisz

Rozpoczęła się rywalizacja o siódme miejsce na zakończenie sezonu w Tauron Lidze. Energa MKS Kalisz zwyciężyła 3:0 z DPD IŁCapitalem Legionovią Legionowo, która w tym tygodniu pukała do strefy medalowej mistrzostw Polski.

siatkarki Energi MKS-u Kalisz Materiały prasowe / Energa MKS Kalisz / Michał Rabiega / Na zdjęciu: siatkarki Energi MKS-u Kalisz
Obie drużyny były rozczarowane po ćwierćfinałach Tauron Ligi. Energa MKS Kalisz nie wykorzystała kilku szans na sprawienie psikusa Developresowi SkyRes Rzeszów i po dwóch meczach odpadła z walki o medale mistrzostw Polski. DPD IŁCapital Legionovia Legionowo rozegrała trzy spotkania z E.Leclerc Moyą Radomką Radom i prowadziła w serii, mimo to nie potrafiła "dobić" regionalnego przeciwnika. Legionovia mogła liczyć na więcej niż rywalizację o siódme miejsce.

W sobotę kaliszanki wykrzesały z siebie więcej energii do walki. Podopieczne Jacka Pasińskiego były w dobrej formie i stopniowo punktowały Legionovię - ospałą, zniechęconą, a na domiar złego dla siebie pozbawioną pomocy Alicji Grabki, Julie Oliveiry Sousy czy Jessici Rivero. MKS wygrał pierwszego seta 25:18, a drugiego 25:13. Zmienniczki w zespole z Mazowsza odstawały w każdym elemencie.

Ewelina Polak i Sylwia Kucharska, które prowadziły grę gospodyń, mogły liczyć na skuteczne ataki Julii Szczurowskiej i Oliwii Bałuk. Bez zarzutu funkcjonowało przyjęcie, w którym po dwóch setach współczynnik pozytywnego odbioru wynosił 72 procent. Swoje w bloku dokładała Monika Ptak, a MVP została wybrana libero Justyna Łysiak. Przejściowe problemy nie przeszkodziły drużynie z Wielkopolski zamknąć pojedynek zwycięstwem 28:26 w trzecim secie.

Energa MKS Kalisz wygra dwumecz o siódme miejsce, jeżeli zwycięży w minimum dwóch setach w rewanżu w Legionowie. Rozpocznie się on we wtorek o godzinie 17. Ewentualna wygrana 3:0 albo 3:1 zespołu z Mazowsza doprowadzi do złotego seta.

Energa MKS Kalisz - DPD IŁCapital Legionovia Legionowo 3:0 (25:18, 25:13, 28:26)

MKS: Szperlak, Bednarek, Szczurowska, Bałuk, Ptak, Polak, Łysiak (libero) oraz Budnik, Gromadowska, Kucharska

Legionovia: Majkowska, Dąbrowska, Różański, Stafford, Matejko, Szczyrba, Kulig (libero) oraz Rivero, Szymańska, Grabka

MVP: Justyna Łysiak (MKS)

Czy Energa MKS Kalisz wygra również w drugim meczu w Legionowie?