Liga Narodów. Sporo zaskoczeń w porannej sesji. Turczynki sensacyjnie przegrały

Zwycięstwo Dominikany nad Turcją (3:1) było największą niespodzianką porannej sesji 8. kolejki Ligi Narodów. Zaskakujące było także urwanie seta przez reprezentację Tajlandii w starciu z Rosją.

Mateusz Kozanecki
reprezentacja Turcji siatkarek Materiały prasowe / CEV / Na zdjęciu: reprezentacja Turcji siatkarek
Poranną sesję otworzyło starcie Rosja - Tajlandia. Wydawało się, że dla "Sbornej" będzie to spacerek. Tak się jednak nie stało. W drugiej partii ich rywalki zdołały się postawić i niespodziewanie urwały seta. Dokonały tego dopiero po raz trzeci w trwających rozgrywkach Ligi Narodów.

Do dużej niespodzianki doszło w kolejnym starciu. Reprezentacja Dominikany zdołała pokonać Turczynki, które stały przed szansą, aby przynajmniej na moment znaleźć się na czele tabeli.

Za zaskoczenie uznać można także porażkę Chinek, które były faworytkami bukmacherów w meczu z Serbkami. Łatwą przeprawę miały za to Japonki, które zdeklasowały reprezentację Kanady, tracąc maksymalnie 16 punktów w secie.

Wyniki porannej serii gier:

Rosja - Tajlandia 3:1 (25:14, 18:25, 25:14, 25:20)

Turcja - Dominikana 1:3 (22:25, 21:25, 25:23, 17:25)

Kanada - Japonia 0:3 (16:25, 15:25, 16:25)

Chiny - Serbia 1:3 (22:25, 18:25, 25:20, 22:25)

16 Tajlandia 8 0 3:24 468:656

Czytaj także:Mistrz Polski w Aluronie CMC Warcie ZawiercieZwrot akcji w meczu Polek. "Pomogły krzyk i uśmiech" ZOBACZ WIDEO: Piękne słowa o Natalii Partyce. "Autentyczność, determinacja, odpowiedzialność"