Mistrzostwa Europy siatkarek. Niemki podniosły temperaturę przed meczem Polek

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / https://eurovolley.cev.eu/ / Na zdjęciu: Reprezentacja Niemiec kobiet

W środę ostatnie mecze w "polskiej grupie" mistrzostw Europy 2021. Niemki odniosły zwycięstwo 3:0 z Hiszpanią. Istotne dla Biało-Czerwonych rozstrzygnięcie nastąpiło również w spotkaniu Szwecji z Holandią.

W grupie, w której rywalizują Polki, możliwe są przetasowania do ostatniego dnia rywalizacji. Wygrana Niemek z Hiszpanią, w połączeniu z ewentualnym zwycięstwem Biało-Czerwonych z Bułgarią, może dać naszym zachodnim sąsiadkom drugie miejsce w tabeli. Niemki nie miały problemu ze zdemolowanym już kilkakrotnie zespołem i w wygranym 3:0 meczu tylko w ostatnim secie pozwoliły Hiszpankom na przekroczenie bariery 20 punktów.

Holandia zamierzała poprawić sobie samopoczucie po gładkiej porażce z Turcją. Tym razem przeciwnikiem siatkarek z Beneluksu była Szwecja - ewentualny rywal Polski, jeżeli ta zajmie pierwsze miejsce w swojej grupie. Pomarańczowe nie zawiodły w roli faworytek i po wygranej 3:0 jest jasne, że przechodzą do dalszych gier z drugiego miejsca. Trzecia jest Ukraina, Szwecja zostaje na czwartym.

Francja zamierzała umocnić się na miejscu premiowanym awansem do fazy pucharowej. Zadanie było teoretycznie proste, ponieważ jej przeciwnikiem był Azerbejdżan, który we wcześniejszych spotkaniach nie potrafił wygrać ani jednego seta. Dlatego jego wygrana w drugiej partii 28:26 była małym zaskoczeniem. W pozostałych rundach rozdrażnione Francuzki postawiły na swoim i wygrały 3:1.