"Niedopuszczalne zaniechanie". Komentatorzy Polsatu skrytykowali Leona

Od wygranej siatkarze reprezentacji Polski rozpoczęli tegoroczne mistrzostwa Europy. W starciu z Portugalczykami (3:1) pojawiły się momenty kryzysowe. W pewnym momencie Wilfredo Leonowi oberwało się od komentatorów Polsatu.

Mateusz Kozanecki
Wilfredo Leon PAP / Łukasz Gągulski / Na zdjęciu: Wilfredo Leon
Strata seta w meczu z dużo niżej notowaną Portugalią była sporym zaskoczeniem. Chwilami podopieczni trenera Vitala Heynena spisywali się zdecydowanie poniżej oczekiwań. Mimo to dopisali do swojego dorobku trzy punkty.

W trakcie trwania transmisji, zawodnikom reprezentacji Polski obrywało się od komentatorów Polsatu. Odnotowali to dziennikarze "Super Expressu". Tomasz Swędrowski i Wojciech Drzyzga mieli zastrzeżenia m.in. do Wilfredo Leona. Wygłosili krytyczną opinię chociażby na początku trzeciego seta.

- On powinien atakować to od razu z przechodzącej piłki. Wybrał inne rozwiązanie, ale to jest gracz predestynowany, żeby kończyć takie akcje. Gwoździka wbić dla dobrego samopoczucia - tłumaczyli.

- Ja tego nie rozumiem, sorry. Dla mnie to jest niedopuszczalne zaniechanie, na pustej siatce, bez kontrbloku. Łatwiej nie będzie! - mówił Wojciech Drzyzga.

Na szczęście dla Polaków, to zagranie nie miało wpływu na końcowy wynik spotkania. Biało-Czerwoni wygrali 3:1. W piątek mieli dzień przerwy, natomiast w sobotę zagrają z reprezentacją Serbii. Będzie to zatem bardziej wymagający rywal niż na otwarcie.

Inauguracja nie była spacerkiem. "Jemu pewnie do końca turnieju coś podobnego się nie przydarzy"
Czy reprezentacja Serbii utrzyma się na szczycie? "Nie będzie dla nas łatwiej"

Jak ocenisz grę Polaków w meczu z Portugalią?