Hit kolejki TAURON 1. ligi mężczyzn nie zawiódł

W 3. kolejce TAURON I ligi mężczyzn sypnęło wręcz pięciosetowymi pojedynkami. Najciekawszy z nich został rozegrany w Bydgoszczy.

Anna Bagińska
BKS Visła Bydgoszcz Materiały prasowe / TAURON 1. liga / Na zdjęciu: BKS Visła Bydgoszcz
Zmagania 3. kolejki otworzył hit, czyli starcie drugiej i trzeciej drużyny sezonu 2020/2021. Kto liczył na emocje, ten się nie zawiódł. Drużyny na przemian wygrywały sety, a o końcowym wyniku zadecydował tie-break rozgrywany na przewagi. W nim minimalnie lepsi okazali się bydgoszczanie. To był także istny pojedynek atakujących. Damian Wierzbicki zdobył 28 punktów, a Paweł Gryc aż 33. I obaj panowie zachowali całkiem dobrą skuteczność w ataku, wynoszącą dobrze ponad 50 proc.

Pięciu setów potrzeba było także do rozstrzygnięcia konfrontacji Chemeko-System Gwardii Wrocław z MKS-em Będzin. Będzinianie musieli włożyć trochę trudu w kolejną wygraną, ale ostatecznie wywieźli cenne punkty z trudnego terenu. To była już ich trzecia wygrana w sezonie. Natomiast wrocławianie wciąż czekają na zwycięstwo.

Tie-breakiem skończyły się też dwa kolejne mecze. Legia Warszawa zdobyła swój pierwszy punkt w sezonie w meczu z Exact Systems Norwidem Częstochowa. KPS Siedlce dołożyło drugą wygraną do swojego dorobku po zaciętym boju z Olimpią Sulęcin.

Pozostałe rozegrane w miniony weekend spotkania były praktycznie bez historii. Beniaminek z Głogowa bez większych problemów poradził sobie z ZAKSĄ Strzelce Opolskie. To była trzecia z rzędu przegrana zespołu z Opolszczyzny. SMS PZPS Spała wygrało pierwszy mecz w sezonie. Młodzi siatkarze ograli bez straty seta KKS Mickiewicz Kluczbork, a w ich szeregach wyróżnił się Piotr Śliwka. Trzecią wygraną mogą się pochwalić siatkarze Avii Świdnik. Tylko pierwszy set ich starcia z ekipą z Wrześni był zacięty. Pozostałe dwa miały już dosyć jednostronny przebieg.

Wyniki 3. kolejki TAURON 1. ligi:

BKS Visła Proline Bydgoszcz - BBTS Bielsko-Biała 3:2 (25:22, 16:25, 25:18, 20:25, 17:15)
Chemeko-System Gwardia Wrocław - MKS Będzin 2:3 (20:25, 25:21, 25:19, 19:25, 8:15)
Olimpia Sulęcin - KPS Siedlce 2:3 (18:25, 18:25, 25:22, 31:29, 10:15)
Exact Systems Norwid Częstochowa - Legia Warszawa 3:2 (25:22, 27:29, 25:21, 23:25, 15:9)
SPS Chrobry Głogów - ZAKSA Strzelce Opolskie 3:0 (25:19, 25:18, 25:17)
SMS PZPS Spała - KKS Mickiewicz Kluczbork 3:0 (25:21, 25:23, 25:18)
Polski Cukier AVIA Świdnik - KRISPOL Września 3:0 (27:25, 25:15, 25:19)