Już ośmiu kandydatów na nowego selekcjonera reprezentacji Polski. "Nazwiska robią wrażenie"

Kto poprowadzi żeńską reprezentację Polski siatkarek? W konkursie jest kilku mocnych kandydatów przede wszystkim z Włoch. - Ich nazwiska i dorobek robią wrażenie - przyznała Aleksandra Jagieło w rozmowie z "Przeglądem Sportowym".

Krzysztof Kaczmarczyk
Krzysztof Kaczmarczyk
Marcello Abbondanza WP SportoweFakty / Justyna Serafin / Na zdjęciu: Marcello Abbondanza
Jacek Nawrocki nie będzie dłużej trenerem reprezentacja Polski siatkarek. To jest pewne. Nie wiadomo natomiast, kto będzie jego następcą i kiedy nastąpi wybór, bo żaden termin nie został narzucony.

Co zatem wiadomo? - W tym momencie mam już osiem zgłoszeń i jestem pod wrażeniem nazwisk i dorobku trenerów, którzy chcą objąć naszą kadrę - mówi na łamach "Przeglądu Sportowego" Aleksandra Jagieło.

To ona stoi na czele grupy roboczej, która dokona wyboru selekcjonera. Pomagają jej m.in. byłe koleżanki z boiska Dorota Świeniewicz czy Magdalena Śliwa.

ZOBACZ WIDEO: Negocjacje z Alfą Romeo. "Chcemy jak najwięcej uzyskać dla PKN Orlen i Roberta Kubicy"

Kolejne rzeczy, które są pewne to, że nowego trenera wyłoni konkurs i na pewno będzie to trener zagraniczny. - Konkurs musi zostać ogłoszony, bo takie są procedury narzucone przez ministerstwo - komentuje Jagieło. Najlepsza "opcja" potem zostanie przedstawiona prezesowi Sebastianowi Świderskiemu.

Dlaczego kadry nie obejmie Polak? - Niestety żaden nasz rodak się nie zgłosił - tłumaczy Jagieło. Do tej pory jedynym zagranicznym trenerem polskich siatkarek był Włoch Marco Bonitta. Kto ma szansę być tym drugim? Z ustaleń "PS" wynika, że na liście kandydatów są m.in. Turek Ferhat Akbas czy Włosi Marcello Abbondanza, Stefano Lavarini, Massimo Barbolini i Daniele Santarelli.

Na liście kandydatów w chwili obecnej nie ma z kolei Vitala Heynena, o którym mówiło się, że przystąpi do konkursu po tym, jak zakończyła się jego współpraca z siatkarzami.

Zobacz także:
Co z wyborami trenerów reprezentacji Polski? Znamy więcej szczegółów
"Rozstrzelał mnie pan". Świderski zareagował na deklarację Heynena

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×