Zenit Kazań wciąż niepokonany. Solidny występ Bartosza Bednorza

Zenit Kazań pokonał na wyjeździe Gubernija Niżny Nowogród 3:0 i wraz z Lokomotiwem Nowosybirsk dzieli prowadzenie w tabeli rosyjskiej Superligi. Z bardzo dobrej strony zaprezentował się zdobywca 10 punktów, Bartosz Bednorz.

Jakub Fordon
Znakomity start w rosyjskiej Superlidze notuje Zenit Kazań. Zespół Bartosza Bednorza ma na swoim koncie komplet zwycięstw, a oprócz tego nie przegrał dotychczas żadnego seta. Jednym z ojców sukcesu jest właśnie Polak, który co prawda w sobotę nie był najlepszy na boisku, ale i tak pokazał się z bardzo dobrej strony w wygranym 3:0 wyjazdowym pojedynku przeciwko Gubernija Niżny Nowogród.

Bednorz w Nowogrodzie zainkasował 10 punktów, skończył 7/12 ataków, a także zaserwował trzy asy, oprócz tego przyjmował na poziomie 38 procent.

Zespół gospodarzy tylko w pierwszym secie był w stanie postawić trudne warunki rywalom. Przy wyniku 19:19 goście odskoczyli na cztery punkty i nie pozwolili odebrać sobie wypracowanej przewagi, kończąc pierwszą partię 25:22.

W kolejnych dwóch setach Zenit nie dał cienia szansy swoim rywalom, wygrywając oba 25:15 i całe spotkanie 3:0. Zawodnikiem meczu wybrany został Dmitrij Wołkow, zdobywca 15 punktów.

Dzielący prowadzenie z zespołem Polaka Lokomotiw Nowosybirsk rozprawił się w trzech setach z Jenisej Krasnojarsk i podobnie jak Zenit wygrał dotychczas wszystkie mecze do zera.

Wyniki 4. kolejki Superligi

Kuzbass Kemerowo - Jugra Samotłor Niżniewartowsk 2:3 (25:23, 25:22, 21:25, 24:26, 10:15)

Jenisej Krasnojarsk - Lokomotiw Nowosybirsk 0:3 (18:25, 21:25, 17:25)

Fakieł Nowy Urengoj - Ural Ufa 3:2 (24:26, 28:26, 25:16, 22:25, 15:8)

Biełogorie Biełgorod - Neftjanik Orenburg 3:1 (22:25, 25:10, 25:14, 25:14)

Gubernija Niżny Nowogród - Zenit Kazań 0:3 (22:25, 15:25, 15:25)

Dynamo Moskwa - Gazprom-Jugra Surgut 3:0 (25:13, 25:20, 25:16)

Zenit Sankt Petersburg - Dynamo LO 3:0 (25:16, 25:17, 25:20)