Lider Tauron Ligi wykonał obowiązek. Przez moment było gorąco

Wskazanie faworyta przed meczem lidera z czerwoną latarnią Tauron Ligi było proste. Developres Bella Dolina Rzeszów miał obowiązek wrócić z kompletem punktów ze Świecia. Wykonał zadanie i wygrał 3:0 z Jokerem.

siatkarki Developres Bella Dolina Rzeszów WP SportoweFakty / Monika Pliś / Na zdjęciu: siatkarki Developres Bella Dolina Rzeszów
Developres do kompletu sześciu zwycięstw w Tauron Lidze dołożył zdobycie Superpucharu Polski. Było to pierwsze trofeum w historii klubu. Pokonał w meczu o nie Chemika, co biorąc pod uwagę finisz poprzedniego sezonu, jest dobrym prognostykiem dla rzeszowianek.

Na razie zadaniem dla podopiecznych Stephane'a Antigi jest pilnowanie pierwszego miejsca w tabeli. W sobotę udało się im powiększyć przewagę nad E.Leclerc Moyą Radomką Radom, która w piątek przegrała niespodziewanie z IŁCapitalem Legionovią Legionowo. Developres wygrał 3:0 z Jokerem Świecie, a najtrudniej o postawienie na swoim było w końcówce drugiego seta. Faworyt zmarnował trzy piłki setowe z rzędu i domknął partię dopiero akcją na 26:24. Był to najgorętszy moment meczu.

Joker na razie zawodzi. Przeprowadzone latem transfery raczej nie pozwalały na snucie mocarstwowych wizji, ale pozwalały myśleć o lepszym sezonie niż poprzednim w roli beniaminka. Świecianki muszą gonić, po sześciu meczach na ich koncie są zaledwie dwa punkty.

UNI Opole podjęło BKS BOSTIK Bielsko-Biała. Droga drużyn do tego meczu wyglądała całkiem inaczej. Beniaminek zahamował po trzech zwycięstwach i wrócił do własnej hali po niepowodzeniu w Kaliszu. BKS złapał z kolei rozpęd po trudnym początku rozgrywek. Nie była to konfrontacja z wyrazistym faworytem, była mniej jednokierunkowa niż ta w Świeciu. UNI wygrało 3:1, choć w pierwszym secie było gorsze od bielszczanek.

6. kolejka Tauron Ligi:

Joker Świecie - Developres Bella Dolina Rzeszów 0:3 (19:25, 24:26, 18:25)

UNI Opole - BKS BOSTIK Bielsko-Biała 3:1 (25:23, 25:14, 25:17, 25:22)

12 Joker Świecie 11 22 3 19 21:61

Czytaj także: Co u Kurka i Kubiaka? W Japonii drużyny Polaków poszły w górę Czytaj także: Zespół z Ukrainy coraz bliżej gry w PlusLidze! Podpisano list intencyjny ZOBACZ WIDEO: Mistrzyni olimpijska rozgrzała internautów! Była na rajskich wakacjach

Czy Developres Bella Dolina Rzeszów będzie najlepszy w sezonie zasadniczym?