Minęła piąta kolejka rosyjskiej Superligi. Dwie drużyny nadal bez straty seta

Dopiero we wtorek zakończona została piąta kolejka rosyjskiej Superligi. Dwie niepokonane drużyny kontynuują serię. Zenit Kazań oraz Lokomotiw Nowosybirsk ponownie nie straciły żadnego seta. Tym razem na parkiecie nie pojawił się Bartosz Bednorz.

Jakub Fordon
siatkarze Zenitu Kazań Materiały prasowe / cev.eu / Na zdjęciu: siatkarze Zenitu Kazań
We wtorek dokończona została piąta kolejka rosyjskiej Superligi. Zespół Bartosza Bednorza, Zenit Kazań swoje spotkanie rozegrał w niedzielę, po raz pierwszy we własnej hali. Gospodarze bez problemu rozprawili się z Neftjanik Orenburg 3:0, jednak Polak nie pojawił się na parkiecie. Nieznane są powody absencji jednego z czołowych zawodników drużyny z Kazania.

Znacznie trudniejszą drogę do zachowania statusu niepokonanych miał Lokomotiw Nowosybirsk, który podejmował wicemistrzów Rosji, Zenit Sankt Petersburg. Gospodarze oprócz wyrównanej drugiej partii, która zakończyła się po dłuższej grze na przewagi nie mieli większych problemów z pokonaniem faworyzowanych gości i uporali się z nimi w trzech setach.

Po pięciu seriach spotkań na czele utrzymają się ex aequo Zenit Kazań i Lokomotiw Nowosybirsk. Zaraz za nimi, z jedną porażkę na koncie plasuje się obrońca tytułu, Dynamo Moskwa.

Wyniki 5. kolejki Superligi

Gazprom-Jugra Surgut - Fakieł Nowy Urengoj 3:1 (27:25, 28:30, 25:19, 27:25)

Dynamo LO - Ural Ufa 3:0 (25:21, 26:24, 25:20)

Jenisej Krasnojarsk - Gubernija Niżny Nowogród 1:3 (27:29, 19:25, 25:22, 19:25)

Dynamo Moskwa - Kuzbass Kemerowo 3:1 (25:21, 25:21, 21:25, 25:15)

Lokomotiw Nowosybirsk - Zenit Sankt Petersburg 3:0 (25:17, 32:30, 25:14)

Zenit Kazań - Neftjanik Orenburg 3:0 (25:15, 25:11, 25:18)

Jugra Samotłor Niżniewartowsk - Biełogorie Biełgorod 0:3 (23:25, 14:25, 30:32)

Tabela zapewniona przez SofaScore LiveScore

Przeczytaj także:
Vital Heynen: Prowadzenie reprezentacji Polski było wspaniałym czasem w moim życiu
Afera w PlusLidze. Twarde, ale sprawiedliwe prawo czy bezduszność po drugiej stronie?

Czy w szóstej kolejce rosyjskiej Superligi któraś z niepokonanych drużyn straci punkty?