Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Skoki

Koniec spekulacji! Są oficjalne wieści ws. trenera siatkarzy

W sobotę (20 listopada) o północy upłynął termin składania aplikacji na trenerów seniorskich reprezentacji Polski. Wiadomo, ilu szkoleniowców postanowiło wystartować w konkursie. Nie obyło się bez niespodzianek.

Mateusz Kozanecki
Mateusz Kozanecki
 reprezentacja Polski w meczu z Finlandią Materiały prasowe / CEV / Na zdjęciu: reprezentacja Polski w meczu z Finlandią
Trwają poszukiwania następców Vitala Heynena i Jacka Nawrockiego. W związku z tym Polski Związek Piłki Siatkowej ogłosił konkursy na stanowiska selekcjonerów reprezentacji mężczyzn i kobiet.

20 listopada upłynął termin przesyłania zgłoszeń. Znacznie większym zainteresowaniem cieszyła się posada trenera żeńskiej kadry. Aplikowało łącznie aż 24 szkoleniowców. Co ciekawe, tylko jedno zgłoszenie wpłynęło od trenera z Polski.

- W gronie aplikujących jest wiele bardzo ciekawych kandydatur - przekazała Aleksandra Jagieło, przewodnicząca Komisji Siatkówki Kobiet, w informacji prasowej PZPS.

Znacznie inaczej sytuacja wyglądała w przypadku konkursu na trenera męskiej kadry. - Przez dłuższy czas nie nadchodziły żadne zgłoszenia. Można odnieść wrażenie, że zainteresowani nie chcieli ułatwiać zadania konkurentom i zapewne dlatego aplikacje napłynęły w ostatnim tygodniu - tłumaczył Tomasz Paluch, członek Prezydium Zarządu PZPS.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: skąd ona ma tyle energii? Jędrzejczyk jest niczym... rakieta!

Chętnych do objęcia kadry mężczyzn było zaledwie sześciu - wszyscy to trenerzy zagraniczni. PZPS przekazał, że na tym etapie nie może ujawnić, kto zgłosił się do konkursu.

- Ostateczny termin wyboru trenerów będzie determinowany przede wszystkim czasem niezbędnym dla podjęcia najbardziej optymalnej decyzji, poprzedzonej rzetelną analizą - skomentował prezes PZPS, Sebastian Świderski.

Wiadomo, że Prezydium PZPS zbierze się 26 listopada, natomiast posiedzenie zarządu zaplanowano na 3 grudnia. Nazwiska trenerów najprawdopodobniej poznamy w przyszłym miesiącu.

Czytaj także:
Sytuacja w Jastrzębiu-Zdroju zmieniała się jak w kalejdoskopie
Długo wyczekiwany powrót gwiazdy ligi nie pomógł

Jeżeli chcesz być na bieżąco ze sportem, zapisz się na codzienną porcję najważniejszych newsów. Skorzystaj z naszego chatbota, klikając TUTAJ.

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (22)
 • JarosławEs Zgłoś komentarz
  A te wieści to gdzie, Redaktorze ? Powaga portalu jak na "pudelku" czy "pomponiku"...
  • Poot Zgłoś komentarz
   @Legionowiak 3.0: ...no cóż - ocena twojego komentarza wystarczy. Dlatego: nim coż napiszesz i zamieścisz na forum - zastanów się nad treścią tego coś napisał. No... chyba że chcesz
   Czytaj całość
   pobić rekord za głupotę!
   • Janusz54 Zgłoś komentarz
    Ten dzieciak przypomina z wpisów takiego jednego z forum Plus L, też wyżywał się przed zdjęciami kobitek. Teraz ciągle gada o jakiejś fruzi, czuje straszny ciąg na afisz.
    • Ahmed Pol Zgłoś komentarz
     Ty Legionowiak a co ta za gwiazda ta Górecka pomarszczyła ci czy co??? A może chcesz żeby Ci pomarszczyła??? A tak w ogóle w domu wszyscy zdrowi????
     • kristobal Zgłoś komentarz
      Legionowiak to oszołom, swoim zachowaniem robi krecią robotę Góreckiej
      • obiektywny Zgłoś komentarz
       A gdzie to "zaskoczenie w sprawie trenera kadry" nadredaktorze?
       • Jan Helak Zgłoś komentarz
        Trochę się nie dziwię, że do prowadzenia kadry żeńskiej jest aż 24 chętnych, a do męskiej - tylko 6 (a może raczej aż 6). Męska repra to jednak skok na znacznie głębszą wodę niż
        Czytaj całość
        kobieca, będąca aktualnie w lekkim dołku. Najbliższe wyzwanie to mistrzostwa świata, a dziewczyny ostatni medal MŚ zdobyły w 1962 r. (miałem wtedy 3 lata, a rodziców Legionowiaka pewnie nawet jeszcze nie było na świecie) i nawet Złotka nie zdołały po niego sięgnąć. Jeśliby więc kadrze kobiet w 2022 r. nie udało się zdobyć medalu, to - o ile dojdą do 3 rundy - nikt trenerowi za to głowy nie urwie. Za to w męskiej kadrze na stole leży medal mundialu, najlepiej złoty, a plan minimum to zapewne brąz, i w podtekście jeszcze zmycie plamy po turnieju olimpijskim, więc odpowiedzialność - zwłaszcza wobec kibiców - jest gigantyczna. Mam więc nadzieję, że po męską reprezentację sięgnie najlepszy trener.
        • siber Zgłoś komentarz
         "Są oficjalne wieści ws. trenera siatkarzy". Pismaku , chyba ci się pier..li w głowie !
         • Jan Helak Zgłoś komentarz
          Legionowiak, Ty jednak niczego nie zrozumiałeś. Nie tak dawno tłumaczyłem Ci, dlaczego jeszcze dużo za wcześnie, by Zuza była liderką kadry (o ile ma w ogóle do tego predyspozycje, uda
          Czytaj całość
          jej się w przyszłości zdobyć autorytet wśród koleżanek i jeśli sama tego chciałaby) i dlaczego na dziś oczywistą liderką jest np. Joanna Wołosz, która oby znalazła wspólny język z nowym trenerem. Tak samo nadal nie rozumiesz, jaką szkodą byłoby wystawianie na siłę do meczu czy nawet powoływanie do kadry Zuzy Góreckiej (tak samo jak Asi Wołosz, Malwiny Smarzek, Magdy Stysiak i każdej innej), kiedy nie jest w optymalnej formie - dla samej zawodniczki, całej drużyny i ewentualnej zmienniczki, akurat będącej w szczycie formy. A Ty chcesz na trenera nowego dzbana, bo tylko taki posyła na boisku zawodniczkę nie będącą w formie.
          • steffen Zgłoś komentarz
           "nowe informacje" jak zwykle u was ... nic nie wnoszą.
           • Legionowiak 3.0 Zgłoś komentarz
            Fajnie, że 24 trenerów chce bić się o fotel selekcjonera Reprezentacji Polski siatkarek! Liczę, że Ola Jagieło i jej współpracownicy dokonają dobrego, mądrego i przemyślanego wyboru
            Czytaj całość
            nowego selekcjonera! Oby pamiętali, nigdy więcej drugich Dzbanów Nawrockich! Reprezentacja Polski siatkarek potrzebuje nowego życia i dobrej energii do gry, szczególnie, że w 2022 roku, w Polsce będą Mistrzostwa Świata siatkarek! Kibice, w tym ja, mają swoje oczekiwania! Ja jako kibic polskiej siatkówki, dawno napisałem na forum swoje osiem punktów, dot. nowego selekcjonera naszych siatkarek. Z nich się nie wycofam, będę je powtarzał do dnia, gdy poznamy nowego szkoleniowca. Nawet mogę wam przypomnieć: 1. oczekuję, że nowy trener zbuduje naszą kadrę siatkarek z prawdziwego zdarzenia; 2. znów kadra będzie wygrywać i odniesie sukcesy; 3. oczekuję, że nowy trener będzie gwarantem tego, że nasze dziewczyny odniosą przy nim wielki i niespodziewany sukces na Mistrzostwach Świata siatkarek 2022, które będą rozgrywane w Polsce; 4. znów w kadrze siatkarek zapanuje spokój, szacunek i dyscyplina; 5. trener nie będzie z siebie robił "Dzbana" Nawrockiego. Od nowego selekcjonera oczekuję bardzo mocno, wręcz kładę nacisk na to, że: 6. będzie budował Reprezentację Polski siatkarek, gdzie liderką gry i zespołu będzie Zuzanna Górecka (piszę jako jej wielki fan, po raz kolejny i nie ostatni); 7. Zuza będzie otrzymywać na każde zgrupowanie, rozgrywki i inne turnieje, nawet na mecze towarzyskie, powołania (bez względu na jej formę). Wyjątek to powody zdrowotne; 8. Zuza Górecka będzie grać w każdym meczu.
            Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
            ×