Klub Joanny Wołosz poznał rywala w półfinale KMŚ

Imoco Volley Conegliano było najlepsze w grupie Klubowych Mistrzostw Świata. Drużyna Joanny Wołosz poznała kolejnego przeciwnika, którym będzie brazylijski Minas.

Joanna Wołosz Materiały prasowe / Serie A/foto Rubin / LVF / Na zdjęciu: Joanna Wołosz
W ostatnim meczu fazy grupowej zmierzyły się siatkarki Minasa i VakifBanku Stambuł. Oba zespoły zdążyły już wygrać po 3:0 z VC Altai i w bezpośrednim pojedynku walczyły o pierwsze miejsce w tabeli. Jednocześnie rywalizowały też o uniknięcie spotkania z faworytem mistrzostw Imoco Volley Conegliano już w półfinale.

Przebieg meczu potwierdzał europejską dominację w fazie grupowej. VakifBank potrafił w odpowiednim momencie pierwszego i drugiego seta zdobyć przewagę, a później kontrolować wydarzenia na boisku. Zwyciężał kolejno 25:18 i 25:17. Minas dostawał tym razem lekcję siatkówki.

Przewaga VakifBanku pod względem dokładności przyjęcia, a także skuteczności w ataku była nie do nadrobienia w innych elementach. Siatkarki z Brazylii grały ambitnie w obronie, ale to było za mało na rozstrzygnięcie choćby jednego seta. Drużyna z Turcji wygrała 3:0 i w półfinale zmierzy się z doskonale sobie znanym przeciwnikiem - Fenerbahce.

Minas Tenis Clube - VakifBank Stambuł 0:3 (18:25, 17:25, 18:25)

Tabela grupy B:

Mecze Punkty Sety
1. VakifBank Stambuł 2 6 6:0
2. Minas Tenis Clube 2 3 3:3
3. VC Altai 2 0 0:6