Dziesiąta wygrana z rzędu bez straty seta Zenitu Kazań. Bartosz Bednorz nie pojawił się na parkiecie

Po raz dziesiąty z rzędu Zenit Kazań nie stracił nawet seta, pokonując przed własną publicznością Fakieł Nowy Urengoj w meczu 11. kolejki rosyjskiej Superligi. W meczu nie wystąpił Bartosz Bednorz, który niedawno wrócił z Polski.

Jakub Fordon
W pierwszym meczu 2022 roku Zenit Kazań zanotował kolejne już, dziesiąte zwycięstwo z rzędu bez straty seta. Tym razem wyższość lidera rosyjskiej Superligi musiał uznać Fakieł Nowy Urengoj.

Najbardziej wyrównanym momentem spotkania był jego początek, do połowy pierwszej partii goście wychodzili nawet na prowadzenie, ale później gra układała się pod dyktando Zenitu. W kolejnych setach gospodarze od początku przejmowali inicjatywę, nie pozwalając rywalom na zbyt wiele.

Główny trener lidera Superligi, Aleksiej Wierbow dokonał aż czterech zmian w porównaniu z wyjściowym składem na Puchar Rosji. Na boisku nie pojawił się m.in Bartosz Bednorz, który niedawno wrócił z Polski i zapewne z powodu wolnego nie pojawił się na placu gry.

Najlepiej punktującym zawodnikiem spotkania był Dmitrij Wołkow - zdobywca 17 "oczek", który zmierzył się ze swoim rodzinnym zespołem.

W tabeli rosyjskiej Superligi nie doszło do żadnych zmian w czołówce, Zenit Kazań nadal utrzymuje punkt przewagi nad Lokomotiwem Nowosybirsk. Na trzeciej pozycji plasuje się obrońca tytułu, Dynamo Moskwa.

Już 8 stycznia Zenit Kazań uda się do Ufy, gdzie rozegra kolejne ligowe spotkanie. Ich przeciwnikiem będzie miejscowy Ural. Cztery dni później na starcie w 1/8 finału Pucharu CEV przyleci holenderski Orion Doetinchem.

Wyniki 11. kolejki Superligi:

Kuzbass Kemerowo - Ural Ufa 3:2 (25:22, 26:28, 25:23, 22:25, 15:10)

Neftjanik Orenburg - Dynamo LO  2:3 (23:25, 25:19, 25:21, 21:25, 13:15)

Zenit Sankt Petersburg - Jugra Samotłor Niżniewartowsk 3:0 (25:15, 25:19, 25:14)

Biełogorie Biełgorod - Gazprom-Jugra Surgut 3:0 (25:20, 25:16, 25:17)

Dynamo Moskwa - Jenisej Krasnojarsk 3:0 (25:15, 25:19, 25:19)

Lokomotiw Nowosybirsk - Gubernija Niżny Nowogród 3:0 (25:22, 25:20, 25:22)

Zenit Kazań - Fakieł Nowy Urengoj 3:0 (25:18, 25:22, 25:13)