Koronawirus. Cerrad Enea Czarni poczekają na debiut w nowej hali

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Monika Pliś / Na zdjęciu: siatkarze Cerradu Enea Czarnych Radom
WP SportoweFakty / Monika Pliś / Na zdjęciu: siatkarze Cerradu Enea Czarnych Radom
zdjęcie autora artykułu

Miał być debiut w nowej hali i wielu kibiców na trybunach, a są pozytywne wyniki testów na koronawirusa i, co za tym idzie, przełożone spotkanie. Chodzi o zaplanowany na najbliższy piątek pojedynek Cerrad Enea Czarni Radom - Asseco Resovia Rzeszów.

Przypomnijmy, iż do skutku nie doszedł zaplanowany na miniony piątek mecz 15. kolejki PlusLigi, pomiędzy Grupą Azoty ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle a Cerradem Eneą Czarnymi. Wszystko przez pozytywne wyniki testów na koronawirusa, które pojawiły się w drużynie z województwa mazowieckiego. Kilka godzin przed rozpoczęciem spotkania klub z Radomia poinformował o przełożeniu pojedynku.

Jasne było więc to, że ze względu na konieczność odbycia kwarantanny, w innym terminie odbędzie się także kolejne starcie z udziałem Wojskowych, przeciwko Asseco Resovii Rzeszów. W poniedziałek na stronie internetowej ukazało się oficjalne potwierdzenie tych przypuszczeń.

W szeregach Czarnych jest kilka przypadków zarażenia COVID-19. "Zakażeni zawodnicy zostali poddani izolacji, a ich stan zdrowia jest stale monitorowany. Klub pozostaje również w stałym kontakcie z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Radomiu. Klub wystosował oficjalne pismo do Polskiej Ligi Siatkówki S.A. oraz pozostaje w stałym kontakcie z zarządzającym rozgrywkami PlusLigi w celu rozegrania przełożonych spotkań w najbliższym możliwym terminie" - czytamy w komunikacie.

Na debiut w hali Radomskiego Centrum Sportu podopieczni Jakuba Bednaruka będą więc musieli poczekać. Właśnie w piątek 14 stycznia mieli zmierzyć się w tym obiekcie z Resovią.

Czytaj także: >> PGE Skra Bełchatów wyleciała do Bułgarii. Sytuacja drużyny jest jednak fatalna >> Trudne wybory Igora Kolakovicia. "Wiem, że ciężko mu przychodzi stanie w kwadracie" [WYWIAD]

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Messi na parkiecie? Nie porywa

Źródło artykułu:
Komentarze (1)
avatar
Legionowiak 3.0
10.01.2022
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Radomianie, szybkiego powrotu do zdrowia i do gry!