KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Szlachetny gest Michała Bąkiewicza. "Pan Torpeda" otrzyma pomoc

Michał Bąkiewicz, trener mistrzów świata do lat 19, przekazał swój złoty medal z tego turnieju na licytację. Zebrane pieniądze trafią do rodziny "Pana Torpedy", czyli 7-letniego Natana Gajka, który walczy z neuroblastomą.

Dawid Franek
Dawid Franek
Michał Bąkiewicz, na małym zdjęciu: Natan Gajk Facebook / natan.gajk.neuroblastoma/ / Na zdjęciu: Michał Bąkiewicz, na małym zdjęciu: Natan Gajk
Michał Bąkiewicz jako siatkarz zdobył mistrzostwo Europy (2009) oraz wicemistrzostwo świata (2006). Jako trener również radzi sobie bardzo dobrze. Polska pod jego wodzą zdobyła w 2021 roku w Teheranie złoty medal Mistrzostw Świata U19. W finale nasza reprezentacja pokonała Bułgarię 3:0. Przez cały turniej prezentowała się fenomenalnie.

Teraz Michał Bąkiewicz postanowił sprawić radość 7-letniemu Natanowi Gajkowi i jego rodzinie. Złoty medal został przeznaczony na licytację, a zebrane pieniądze mają pomóc realizować marzenia chłopca.

"To dla mnie bardzo ważne, pomyślałem że poszukam jakiegoś pomysłu, by podzielić się sukcesem i złotem. Pokazano mi historię rodziny Natanka i nie musiałem się zastanawiać nawet chwili, bardzo chcę by to wywalczone z chłopakami złoto mogło uczynić choć trochę dobra" - powiedział trener mistrzów świata do lat 19, cytowany przez portal plusliga.pl.

"Na naszej drodze pojawił się cudowny człowiek - Michał Bąkiewicz. Poznał historię naszego walecznego Natanka zwanego od początku Panem Torpedą i sam zaproponował pomoc. Pan Michał postanowił przekazać medal na licytację, z której dochód chce przekazać na pomoc rodzinie Natanka. Jest to tak cudowny gest, że nie wiemy jak podziękować, bo wszystkie słowa wydają się być zbyt małe" - czytamy na profilu Natanka na Facebooku.

Niestety 7-letni chłopiec walczy z neuroblastomą, jak się okazało, nieuleczalną chorobą. W tej chwili przebywa w hospicjum. Piękne jest, że nadal realizuje marzenia.

Wszyscy, którzy chcą się włączyć do licytacji medalu Michała Bąkiewicza, mogą to zrobić na profilu Natanka na Facebooku po wejściu w LINK.


Czytaj także:
Trefl Gdańsk poległ na wyjeździe. Błysk Marcina Walińskiego

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (1)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×