Defalco znów nie do powstrzymania. Punkty, bloki, asy 19. kolejki PlusLigi

Jak na razie w ramach 19. kolejki PlusLigi odbyło się pięć spotkań. Ponownie ze świetnej strony zaprezentował się Torey Defalco. Sprawdźmy, którzy inni zawodnicy dominowali w statystykach.

Dawid Franek
Dawid Franek
Torey DeFalco WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: Torey DeFalco
W rankingu najlepiej punktujących na pierwszym miejscu mamy Bartłomieja Bołądzia. Atakujący zespołu MKS Ślepsk Suwałki uzyskał 25 punktów, jego zespół prowadził z PSG Stal Nysą już 2:0, ale ostatecznie przegrał cały mecz 2:3. Bołądź tym samym nie może być całkowicie zadowolony. Tuż za nim w klasyfikacji znalazło się dwóch zawodników z 23 punktami. To Wassim Ben Tara oraz Torey Defalco. Pierwszy z wymienionych siatkarzy przebywał na boisku przez pięć setów, a drugi zaledwie przez trzy. Tym bardziej wynik Defalco jest godny docenienia. Solidny wynik punktowy wykręcił także Remigiusz Kapica (21).

Najlepiej punktujący:
1. Bartłomiej Bołądź (MKS Ślepsk Malow Suwałki) – 25 punktów
2. Wassim Ben Tara (PSG Stal Nysa), Torey Defalco (Indykpol AZS Olsztyn) – 23 punkty
3. Remigiusz Kapica (Cuprum Lubin) – 21 punktów

Wśród blokujących mamy gęsto w czołówce, gdyż sporo zawodników zaliczyło odpowiednio cztery, trzy oraz dwa bloki. Na czele z czterema punktami w elemencie bloku znajduje się aż siedmiu siatkarzy.

ZOBACZ WIDEO: Jego zjazd robi ogromne wrażenie. Zareagował znany aktor
Najlepiej blokujący: 1. Andreas Takvam, Cezary Sapiński (obaj MKS Ślepsk Malow Suwałki), Marcin Waliński (Cuprum Lubin), Mateusz Bieniek, Milad Ebadipour (obaj PGE Skra Bełchatów), Mateusz Janikowski (Projekt Warszawa), Tomas Rousseaux (GKS Katowice) – 4 bloki 2. Maciej Zajder (PSG Stal Nysa), Michał Kędzierski (Cerrad Enea Czarni Radom), Florian Krage (Cuprum Lubin), Torey DeFalco, Mateusz Poręba (obaj Indykpol AZS Olsztyn), Piotr Hain (GKS Katowice) – 3 bloki 3. Jan Firlej (Indykpol AZS Olsztyn), Aleksandar Atanasijević (PGE Skra Bełchatów), Andrzej Wrona (Projekt Warszawa), Jakub Jarosz, Gonzalo Quiroga (obaj GKS Katowice), Paweł Pietraszko (Cuprum Lubin), Piotr Orczyk (Aluron CMC Warta Zawiercie), Zouheir el Graoui (PSG Stal Nysa) – 2 bloki

Jeśli chodzi o najlepiej zagrywających, to tutaj podobnie jak w poprzednim rankingu nie ma wyróżniającej się postaci. Trzech zawodników znajduje się na czele z czterema asami serwisowymi. Do tego grona należą: Paweł Halaba, Maciej Zajder oraz Micah Ma'a.

Do zestawienia trafili także siatkarze z dwoma punktami w aspekcie zagrywki i jest wśród nich Torey Defalco, co oznacza, że Amerykanin po raz kolejny w tym sezonie znalazł swoje miejsce we wszystkich klasyfikacjach w jednej kolejce.

Najlepiej zagrywający:
1. Paweł Halaba (MKS Ślepsk Malow Suwałki), Maciej Zajder (PSG Stal Nysa), Micah Ma'a (GKS Katowice) – 4 asy
2. Janusz Gałązka (Projekt Warszawa) – 3 asy
3. Torey DeFalco (Indykpol AZS Olsztyn), Igor Grobelny (Projekt Warszawa), Aleksander Atanasijević (PGE Skra Bełchatów), Jakub Jarosz (GKS Katowice), Kamil Maruszczyk (Cuprum Lubin), Zouheir El Graoui (PSG Stal Nysa) – 2 asy

Czytaj także:
21. zwycięstwo z rzędu Zenita Kazań. Bartosz Bednorz jednym z liderów

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×