Tym razem obrońca tytułu nie zatrzymał drużyny Bartosza Bednorza. Polak przyczynił się do sukcesu zespołu

Nie ma mocnych na Zenit Kazań. Zespół Bartosza Bednorza pokonał Dynamo Moskwę 3:1 i zrewanżował się za domową porażkę w rosyjskiej Superlidze. Polak przyczynił się do sukcesu drużyny, zapisując na swoim koncie 14 punktów.

Jakub Fordon
Lider rosyjskiej Superligi - Zenit Kazań odniósł w niedzielę 27. zwycięstwo z rzędu. Zespół Bartosza Bednorza w meczu 19. kolejki pokonał aktualnego mistrza kraju - Dynamo Moskwę 3:1. Drużyna ze stolicy Tatarstanu zrewanżowała się tym samym za domową porażkę, która miała miejsce 6 listopada 2021.

Premierową odsłonę gry gospodarze kontrolowali od początku do końca i to oni zwyciężyli na otwarcie meczu. W kolejnej przez większość czasu trwała wyrównana walka, jednak końcówka należała do Zenita. W połowie trzeciej partii po serii punktowej odjechał lider Superligi, który następnie dopełnił formalności. Podrażnieni siatkarze z Moskwy chcieli doprowadzić do tie-breaka, na co nie pozwolili rywale. Bednorz i spółka w połowie seta przejęli kontrolę i zakończyli starcie z obrońcami tytułu.

Polak na swoim koncie zapisał 14 punktów, dzięki czemu przyczynił się do sukcesu swojego zespołu. Najskuteczniejszym zawodnikiem meczu został Dmitrij Wołkow, zdobywca 22 "oczek".

W tabeli Superligi drużyna z Kazania utrzymuje zdecydowane prowadzenie. Drugi Lokomotiw Nowosybirsk ma wciąż do nadrobienia trzy spotkania, po których może legitymować się identycznym bilansem, jednak na pewno punktowo nie dotrzyma kroku rywalom. Na trzeciej lokacie znajduje się Dynamo Moskwa, które jednak odstaje od najlepszej dwójki. Ponownie żadne spotkanie nie zostało odwołane.

Już 2 marca ekipę Bednorza czeka rewanżowe spotkanie w półfinale Pucharu CEV. W pierwszym meczu zespół z Rosji pokonał na wyjeździe włoską Vero Volley Monzę 3:1. Drugie starcie odbędzie się na terenie neutralnym.

Wyniki 19. kolejki Superligi:

Dynamo Moskwa - Zenit Kazań 1:3 (25:18, 22:25, 16:25, 20:25)

Zenit Sankt Petersburg - Kuzbass Kemerowo 3:1 (15:25, 25:16, 25:23, 25:22)

Biełogorie Biełgorod - Lokomotiw Nowosybirsk 0:3 (23:25, 17:25, 22:25)

Dynamo LO - Gubernija Niżny Nowogród 3:0 (25:23, 25:19, 29:27)

Neftjanik Orenburg - Fakieł Nowy Urengoj 0:3 (23:25, 23:25, 20:25)

Jenisej Krasnojarsk - Jugra Samotłor Niżniewartowsk 1:3 (23:25, 21:25, 25:23, 16:25)

Kolejka zostanie dokończona w poniedziałek.