Asseco Resovia na czele tabeli. "W tym meczu każdy zasługiwał na tę statuetkę"

Siatkarze Asseco Resovii dopisali do swojego dorobku kolejny komplet punktów. Rzeszowianie w czterech setach uporali się z drużyną MKS Ślepsk Malow, a statuetka MVP po raz trzeci w tym sezonie trafiła do Jakuba Kochanowskiego.

Katarzyna Smelik
Jakub Kochanowski WP SportoweFakty / Monika Pliś / Na zdjęciu: Jakub Kochanowski
Trzeci mecz i trzecie zwycięstwo. Siatkarze Asseco Resovii Rzeszów przegrali premierową odsłonę w starciu z drużyną MKS Ślepsk Malow Suwałki, jednak w kolejnych setach byli zdecydowanie lepsi i ostatecznie pokonali przyjezdnych 3:1.

- Myślę, że po prostu zrobiliśmy o kilka błędów za dużo na początku i w końcówce seta i to zaważyło, że przegraliśmy pierwszą partię. Z samej gry nie uważam, żebyśmy grali gorzej niż ekipa z Suwałk. Później porozmawialiśmy o tym, musieliśmy wyeliminować właśnie te błędy i grało się o wiele łatwiej - przyznał po meczu Jakub Kochanowski.

Rzeszowianie wywarli bardzo dużą presję na przeciwnikach mocną zagrywką, co wielokrotnie pozwoliło ustawić szczelny blok. Ostatecznie "Pasy" zapisały na swoim koncie 11 asów serwisowych i 13 punktowych bloków. - To zawsze się ze sobą łączy. Dobrze zagrywaliśmy, więc o wiele łatwiejszą pracę mieliśmy na bloku. Blok to są przede wszystkim powtórzenia i tego się nie uniknie. Trzeba trenować, trenować, powtarzać i tylko tak można osiągnąć w tym dobrą formę - mówił siatkarz.

Po raz trzeci w tym sezonie statuetka MVP trafiła do rąk Jakuba Kochanowskiego. Środkowy zakończył niedzielny pojedynek z dorobkiem 15 punktów, czterema skutecznymi blokami, dwoma asami serwisowymi i 69-procentową skutecznością w ataku. - Na pewno miło, że zostałem doceniony, ale myślę, że w tym meczu każdy zasługiwał na tę statuetkę. Wszyscy graliśmy bardzo dobrze i nie było osoby, która się wyróżniała. Padło na mnie, jestem z tego względu bardzo zadowolony, ale nie zdziwiłbym się, gdyby dostał to każdy inny kolega - zakończył Kochanowski.

Kolejny mecz siatkarze Asseco Resovii rozegrają w sobotę, 15 października. Na wyjeździe zmierzą się z drużyną Cuprum Lubin.