Dziękujemy bardzo za śledzenie naszej relacji i zapraszamy na kolejne LIVE na portalu WP SportoweFakty.pl

Lotos Trefl Gdańsk awansował do 1/2 finału Pucharu Polski. Ekipa Andrei Anastasiego zmierzy się w półfinale z PGE Skrą Bełchatów, która pokonała w pięciosetowym starciu Espadon Szczecin.

Autowy atak Rossarda kończy piąty set a zarazem całe spotkanie (V set, 10:15).

Na prawym skrzydle zablokowany Rossard (V set, 10:14).

Masny bezapelacyjnie ufa swojemu atakującemu. W prawej flanki kończy Schulz (V set, 10:13).

Gdański atakujący znakomicie w obronie, co pozwala na wyprowadzenie akcji. Wyzwanie podejmuje Pietruczuk, który bez problemu przedziera się przez ręce blokujących (V set, 9:12).

Gdańszczanie psują zagrywkę (V set, 9:11).

Schulz daleko w aut, jednak okazuje się, że po bloku (V set, 8:11).

Asseco Resovia stawia szczelną ścianę na drodze gdańskiego skrzydłowego (V set, 8:10).

Rozpędzony Schulz wybiera się po skosie i przynosi kolejne punkty przyjezdnym (V set, 7:10).

Seria dobrych zagrywek skończona. Schmitt myli się w polu serwisowym (V set, 7:9).

Gacek ustrzelony! Schmitt-show! (V set, 7:8).

O przerwę prosi Andrea Anastasi.

Kolejna fantastyczna zagrywka Schmitta (V set, 6:8).

Nieudane przyjęcie Pomorzan. Mocną zagrywką popisuje się Schmitt (V set, 5:8).

Ze środka punktuje Nowakowski (V set, 4:8).

Zmiana w ekipie gospodarzy. Schodzi Ivović, zaś na boisko pojawia się Perrin.

Rzeszowianie totalnie nie radzą sobie w ofensywie, nie mają pomysłu jak przedrzeć się przez blok rywali (V set, 3:8).

Drugą przerwę wykorzystuje trener Resovii.

I jeszcze jeden podwójny blok na atakującym Pasów (V set, 3:7).

Gdańszczanie znaleźli sposób na Schmitta. Szczelna ściana na drodze rzeszowskiego atakującego (V set, 3:6).

Lotos nie radzi sobie z kąśliwą zagrywką Lemańskiego (V set, 3:5).

Tym razem nie kończy Schmitt co wykorzystują przyjezdni. Ponownie po skosie wybiera się gdański atakujący (V set, 1:5).

Zmiana w ekipie gospodarzy. Schodzi Drzyzga, zaś pojawia się Tichacek.

Szybka interwencja trenera Kowala.

Rzeszowianie mają problem ze skończeniem pierwszego ataku. Rozpędzony Schulz rozbija obronę gospodarzy (V set, 1:4).

Na podwójny blok napotyka się Marko Ivović (V set, 1:3).

Lemański myli się w ataku posyłając piłkę w aut (V set, 1:2).

Ze środka punktuje Paszycki (V set, 1:1).

Rzeszowska ściana zatrzymuje Lotos! Przed nami piąty set (IV set, 25:15).

Fantastyczna obrona Ivovicia daje szansę gospodarzom na zdobycie punktu. Rozpędzony Schmitt posyła bombardujący atak w stronę Lotosu (IV set, 24:15).

W gdańskim kolektywie na boisko poraca Schulz oraz Masny.

Źle wyrzucona piłka przez Ivovicia sprawia, że przyjmujący przekracza linię 9. metra (IV set, 22:15).

As serwisowy Marko Ivovicia (IV set, 22:14).

Nowakowski nie do zatrzymania! Środkowy posyła soczystego gwoździa w stronę przyjezdnych (IV set, 21:14).

Nowakowski show! To już trzeci skuteczny atak z rzędu rzeszowskiego środkowego (IV set, 20:14).

Autowa zagrywka rzeszowskiego atakującego (IV set, 19:14).

Ponownie w kontrze Piotr Nowakowski (IV set, 19:13).

Na środku skutecznie Piotr Nowakowski (IV set, 18:13).

Andrea Anastasi przeprowadza w swojej ekipie podwójną zmianę.

Blok-aut. Punkt zdobywa Hebda (IV set, 17:13).

Kolejna silna zagrywka Schulza sprawia, że rzeszowianie przyjmują piłkę na drugą stronę. Z prawej flanki kończą gdańszzcanie (IV set, 16:12).

O przerwę prosi trener Asseco Resovii.

Ustrzelony zagrywką Wojtaszek. W polu serwisowym punktuje Schulz (IV set, 16:11).

Gawryszewski przedziera się przez podwójny blok Resovii. Lemański próbuje podbić piłkę, jednak nieskutecznie (IV set, 16:10).

Zablokowany na środku Bartłomiej Lemański (IV set, 15:9).

Po skosie wybrał się Schulz (IV set, 15:8).

Druga przerwa szkoleniowca Lotosu Tref.

Lemański nie kończy ataku, jednak piłka dryfuje na siatce. Przepychankę wygrywa Rossard (IV set, 14:7).

Ze środka na czystej siatce kończy Grzyb (IV set, 13:7).

As serwisowy Piotra Nowakowskiego (IV set, 13:6).

Rzeszowianie ofiarnie w obronie! Przyjezdni nie mogli w tej akcji znaleźć sposobu na defensywę gospodarzy. Wyprowadzeni z równowagi mylą się w ataku (IV set, 11:6).

Zmiana w zespole gości. Schodzi Paszycki, w jego miejsce Wojciech Grzyb.

Szybka interwencja Andrei Anastasiego.

Gospodarze bardzo dobrze w obronie! W kontrze znakomitym atakiem popisuje się rzeszowski atakujący (IV set, 9:5).

Kiwka Gawryszewskiego zaskoczyła rzeszowian (IV set, 7:5).

Gdańszczanie mylą się w polu serwisowym, jednak niewiele zabrakło, aby piłka wpadła w boisko (IV set, 6:4).

Tym razem środkowy posyła piłkę w aut (IV set, 5:4).

Kąśliwa zagrywka Lemańskiego przynosi punkty gospodarzom (IV set, 5:3).

Walczyli, walczyli.. Kolejna długa akcja zakończona skutecznym atakiem Ivovicia (IV set, 4:3).

Ze środka kończy Lemański (IV set, 3:3).

Trzykronie rzeszowianie próbowali przedrzeć się na drugą stronę siatki. Punkt zapisał gospodarzom dopiero silny atak Schmitta (IV set, 2:2).

Dobre przyjęcie Rossarda pozwala na szybką akcję. Ze środka kończy Lemański (IV set, 1:2).

Od zepsutej zagrywki Drzyzgi rozpoczynają czwartą parię rzeszowianie (IV set, 0:1).

Skuteczny atak Masnego z przechodzącej piłki kończy trzecią partię spotkania (III set, 22:25).

Rzeszowski skrzydłowy obija ręce gdańskiego bloku (III set, 22:24).

Obija ręce blokujących Fabian Drzyzga (III set, 21:24).

Powraca na boisko Schulz oraz Masny.

As serwisowy Miłosza Hebdy (III set, 20:24).

Zmiany w zespole gospodarzy. Schodzi Schulz oraz Masny, zaś na boisko pojawia się Stępień oraz Romań.

Błąd Schulza w polu serwisowym (III set, 20:22).

Schulz posyła bombardujący atak w stronę Pasów (III set, 19:22).

Fatalne przyjęcie zagrywki uniemożliwia rozegranie akcji. W kontrze punktuje Pietruczuk (III set, 19:21).

Drugi czas wykorzystuje Andrzej Kowal.

Dwa nieskończone ataki rzeszowian pozwalają wykorzystać okazję Lotosowi. Ze środka mocno i skutecznie Gawryszewski (III set, 19:20).

Po przerwie psuje zagrywkę rzeszowski atakujący (III set, 19:19).

Hebda przyjmuje zagrywkę na drugą stronę, jednak okazji nie wykorzystują rzeszowianie. Długa wymiana kończy się błędem gdańskiego atakującego (III set, 19:18).

Autowa zagrywka Paszyckiego (III set, 18:18).

Ivović popisuje się kolejnym skutecznym atakiem (III set, 17:17).

Gdańszczanie blokują Lemańskiego, jednak rzeszowianie popisują się kolejną znakomitą obroną. Wykorzystują kontrę i zapisują kolejny punkt na swoje konto (III set, 16:16).

Drzyzga myli się w polu serwisowym (III set, 15:16).

Znakomita obrona Wojtaszka! Rzeszowianie wykorzystują okazję i po znakomitym ataku Rossarda doprowadzają do remisu (III set, 15:15).

Pietruczuk obija ręce ekipy z Rzeszowa (III set, 13:15).

Z drugiej linii mocną piłkę posyła Ivović (III set, 13:14).

Ze środka punktuje Gawryszewski (III set, 12:14).

Zmiana w zespole Pasów. Za Schmitta wchodzi Schoeps.

Niewykorzystane sytuacje mszczą się! Pozostawiony na czystej siatce Schmitt nie kończy ataku, a po chwili zostaje zablokowany przez gdański blok (III set, 11:13).

Dwukrotnie gdańszczanie próbowali przedostać się na drugą stronę. Skuteczny atak Paszyckiego przynosi punkty przyjezdnym (III set, 10:12).

Zmiana na środku w rzeszowskim kolektywie. W miejsce Nowakowskiego - Możdżonek.

Zepsuta zagrywka przyjmującego Lotosu (III set, 10:11).

Marko Ivović myli się w ataku, posyłając piłkę w aut (III set, 9:11).

Fantastycznie w defensywie Gacek, który broni mocny atak Schmitta. Z lewej flanki Pietruczuk (III set, 8:10).

Kolejna zepsuta zagrywka rzeszowian. W polu serwisowym myli się Drzyzga (III set, 8:9).

Wysoko nad blokiem ze środka kończy Lemański (III set, 8:8).

Błąd w polu serwisowym rzeszowian (III set, 7:8).

Kibice i siatkarze upominają się o przejście linii 9. metra przez Schulza. Rzeszowianie odpowiadają na brak reakcji skutecznym atakiem (III set, 6:6).

O przerwę prosi Kowal.

Atakuje Ivović, jednak na jego drodzę pojawia się szczelny mur (III set, 5:6).

As atakującego Lotosu. Schulz popisuje się w polu serwisowym mocną zagrywką (III set, 5:5).

Z drugiej linii kończy swój atak Rossard (III set, 5:2).

Schmitt znakomicie rozkłada atak między swoich skrzydłowych. Tym razem punktuje Schmitt (III set, 4:2).

Piłka po ataku Hebdy odbija się od taśmy i..ląduje na aucie (III set, 3:0).

Kolejny punkt dorzuca Ivović przedzierając się przez blok gdańszczan (III set, 2:0).

Pierwszy punkt w trzecim secie zdobywa Rossard obijając skutecznie ręce blokujących (III set, 1:0).

Mocny atak Rossarda utrudnia rozgranie akcji przyjezdnym. Fatalne rozegranie uniemożliwia przebicie piłki na stronę gospodarzy. Tym samym gospodarze wygrywają drugą partię spotkania (II set, 25:18).

Blok-aut! Rossard mocno i skutecznie z prawej flanki (II set, 24:18).

Na boisko powraca Schulz.

Pietruczuk obija ręce rzeszowskiego bloku (II set, 23:18).

Blok rzeszowskiego kolektywu z Lemańskim w roli głównej! Zatrzymany Hebda (II set, 23:17).

Psuje zagrywkę Dryja, który chwile wcześniej pojawił się w miejsce Nowakowskiego.

Rossard nie kończy pierwszego ataku, jednak po chwili punkty na konto gospodarzy zapisuje Schmitt (II set, 21:16).

Rzeszowianie również przeprowadzają zmianę. W miejsce Ivovicia - Winters.

Podwójna zmiana w zespole gości Schodzi Schulz zaś pojawia się Stępień oraz opuszcza boisko Masny, a jego miejsce zajmuje Romać.

Błąd przekroczenia linii trzeciego metra po stronie gości (II set, 20:14).

Pasy mają problem z zakończeniem pierwszego ataku, jednak pomagają im gdańszczanie, którzy po raz kolejny wyrzucają piłkę w aut (II set, 19:14).

Koniec serii znakomitych zagrywek. Atakujący myli się w polu serwisowym (II set, 18:13).

Pokaz siły na zagrywke Schmitta (II set, 18:12).

Druga przerwa dla Lotosu.

Lekki chaos w zespole gospodarzy. Pomaga im jednak Schulz wyrzucając piłkę w aut (II set, 17:12).

Kolejny w tym spotkaniu as serwisowy Gavina Schmitta (II set, 15:12).

Błąd w polu serwisowym Paszyckiego (II set, 14:12).

Nieudana obrona Fabiana Drzyzgi (II set, 13:12).

Przez ręce blokujących przedziera się Hebda (II set, 13:11).

Pierwsza przerwa dla Andrzeja Kowala.

Ivović nie radzi sobie z przyjęciem zagrywki Pietruczuka (II set, 12:9).

Sędziowie odgwizują Masnemu błąd podwójnego odbicia (II set, 12:7).

Kolejna kiwka Lotosu. Tym razem znakomicie w obronie zaprezentował się Wojtaszek, pozwalając na wyprowadzenie Pasom skutecznej kontry (II set, 11:6).

Schmitt bardzo pewnie z prawej flanki (II set, 10:6).

Chociaż kąśliwa zagrywka utrudniła grę przyjezdnym, Hebda świetnie radzi sobie na lewym skrzydle, posyłając sprytną kiwkę tuż za blokujących (II set, 9:5).

Skutecznie na środku Piotr Nowakowski (II set, 8:4).

Seria zepsutych zagrywek po stronie obu drużyn trwa w najlepsze (II set, 7:4).

Dwukrotnie rzeszowski atakujący próbował przedrzeć się przez blok. Nieskutecznie. Ściana Lotosu zatrzymuje Schmitta (II set, 6:3).

Przerwa zadziałała. W polu serwisowym myli się Rossard (II set, 5:2).

O przerwę poprosił szkoleniowiec Lotosu.

Błąd środkowego przyjezdnych. Paszycki wyrzuca piłkę w aut (II set, 5:1).

Próbował, próbował, aż się udało! Po długiej wymianie przez potrójny blok przedziera się Rossard (II set, 4:1).

Druga linia Lotosu uruchomiona. Ivović nie utrzymuje na rękach ataku gdańskiego przyjmującego (II set, 3:1).

Kolejna znakomita zagrywka rzeszowskiego rozgrywającego (I set, 3:0).

As serwisowy! Fabian Drzyzga posyła zza 9. metra piłkę bezpośrednio w boisko (I set, 2:0).

W drugim secie na boisko w zespole gospodarzy powraca Fabian Drzyzga.

Bartłomiej Lemański myli się w ataku posyłając piłkę w aut. Punkt kończący pierwszego seta po stronie gości (I set, 21:25).

Gospodarze nie wybronili znakomitego ataku Damiana Schulza (I set, 21:24).

Na czystej siatce soczystego gwoździa wbija Gawryszewski (I set, 20:23).

Kolejna zmiana w Asseco Resovi. W miejscu Perrin wchodzi Rossard.

Mimo obrony ataku gdańskiego kolektywu, rzeszowianie dotykając siatki nie wykorzystują szansy na kontrę (I set, 20:22).

O czas prosi Andrea Anastasi.

As serwisowy rzeszowskiego atakującego. Piłka ląduje w samym rogu boiska rywali (I set, 19:21).

Słaba zagrywka rzeszowian nie stanowi żadnego problemu dla gdańszczan. Z prawego skrzydła punktuje Schulz (I set, 17:21).

Po krótkiej przerwie w polu serwisowym myli się Paszycki (I set, 17:20).

Zmiana w zespole gospodarzy. W miejscu Drzyzgi pojawia się Tichacek.

Drugi czas dla szkoleniowca Pasów.

Perrin widocznie nie radzi sobie w ataku. Potrójny blok gdańszczan nie pozwala przyjmującemuprzedostać się na stronę rywali (I set, 16:19).

Z VI strefy kończy swój atak Perrin (I set, 16:18).

Rzeszowski atakujący bez większych oporów przedziera się przez ręce blokujących (I set, 15:17).

Beznamięty atak rzeszowian pozwala na wyprowadzenie kontry przez gdańszczań. Ze środka kończy Gawryszewski (I set, 14:16).

Ściana Lotosu! Schmitt nie daje rady przedostać się na drugą stronę siatki (I set, 12:15).

Rzeszowski atakujący punktuje bezpośrednio z pola serwisowego (I set, 12:14).

Hebda nie utrzymuje na rękach bombardującego ataku Schmitta (I set, 11:14).

Przerwa dla trenera Kowala.

Perrin od kilku akcji ma problem z zakończeniem ataku, co pozwala przyjezdnym na wyprowadzenie skutecznych kontr (I set, 10:14).

Długa akcja zakończona mocnym atakiem Hebdy (I set, 10:13).

Tym samym odpowiada Lemański (I set, 10:12).

Paszycki myli się w polu serwisowym i wyrzuca piłkę w aut (I set, 10:11).

Mocno i skutecznie na środku Lemański (I set, 9:10).

Rzeszowianie mają trudności z przyjęciem zagrywki Pietruczuka, dzięki czemu oddają za darmo piłkę rywalom. Gdańszczanie wykorzystują sytuację. Z prawego skrzydłą kończy Schulz (I set, 8:10).

Gdańszczanie nie radzą sobie z kąśliwą zagrywką Nowakowskiego (I set, 7:7).

Popis siły rzeszowskiego atakującego. Blok-antenka i punkt dla rzeszowian (I set, 6:7).

Pierwszy atak nie w tempo, jednak za drugim razem skutecznie na środku Gawryszewski (I set, 5:7).

Podwójny blok Lotosu powstrzymuje na lewym skrzydle Perrin (I set, 4:6).

Dwukrotnie z prawego skrzydla skutecznie atakował gdański atakujący (I set, 3:5).

Mocny atak Ivovicia zapisał kolejne pukty na koncie rzeszowian, jednak w polu zagrywki siatkarz nie popisał się już tak dobrze (I set, 2:4).

Schulz nie pozostaje dłużny i obija ręce Pasów (I set, 1:3).

Szybka odpowiedź rzeszowian. Z prawej flanki Gavin Schmitt (I set, 1:2).

As serwisowy Masnego (I set, 0:2).

Gdańszczanie zaczynają dzisiejsze starcie od szczelnego bloku (I set, 0:1).

Sprawiedliwymi dzisiejszej rywalizacji będą Szymon Pindral i Jacek Litwin. Zaczynamy!

Wyjściowe składy: Asseco Resovia Rzeszów: Drzyzga, Nowakowski, Perrin, Schmitt, Lemański, Ivović, Wojtaszek (libero); Lotos Trefl Gdańsk: Masny, Paszycki, Pietruczuk, Schulz, Gawryszewski, Hebda, Gacek (libero).

Siatkarze zakończyli już swoją rozgrzewkę i za moment poznamy wyjściowe składy.

Zwycięzca dzisiejszego spotkania w półfinale zagra z wygraną drużyną z pary PGE Skra Bełchatów – Espadon Szczecin.

W 2015 r. w Gadńsku Asseco Resovia i Lotos Trefl spotkały się w finale Pucharu Polski. Wówczas zacięty, czterosetowy bój zakończył się triumfem ekipy Andrei Anastasiego.

Witamy serdecznie z Hali Podpromie, gdzie za niespełna kwadrans rozpocznie się starcie 1/4 finału Pucharu Polski. Po przeciwnych stronach siatki staną Asseco Resovia Rzeszów oraz Lotos Trefl Gdańsk.