Dziękujemy bardzo za śledzenie relacji na naszym portalu i zapraszamy na kolejne.

Wouter Ter Maat zablokowany. Turcja wygrała cały mecz 3:1.

Metin Toy dał Turkom pierwszego meczbola.

Wouter Ter Maat sforsował blok. Czekają nas ogromne emocje.

Metin Toy przestrzelił, podając rękę rywalowi.

Wouter Ter Maat miał trudną piłkę i nie dał rady minąć szczelnego bloku.

Thijs Ter Horst widowiskowo zakończył akcję na lewym skrzydle. Losy czwartego seta wciąż otwarte.

Tuż po powrotnej podwójnej zmianie Wouter Ter Maat zdobył bardzo ważny punkt.

Turcja znów z trzema punktami zaliczki. Zapewnił ją Metin Toy.

A kilka sekund później Burutay Subasi posłał piłkę w ... dolną taśmę.

Burutay Subasi skończył kontrę i Trucy złapali nieco tlenu.

Marko Mert Matić tym razem sforsował blok przy ataku ze środka.

Wessel Keemink nieco usprawnił grę Holendrów. A na dodatek zaskoczył Turków zagrywką, dzięki czemu jego zespół zdobył punkt kontaktowy.

Turcy po raz kolejny przestrzelili z krótkiej. Tym razem Faik Samed Gunes.

Metin Toy wzorowo spisał się na lewym skrzydle.

Na boisku jest też drugi rozgrywający Holendrów Wessel Keemink.

Marko Mert Matić pomylił się w ataku.

Nimir Abdel-Aziz powrócił na boisko za Woutera Ter Maata.

Wouter Ter Maat raz jeszcze "zgaszony" przez blok. Nagła zapaść holenderskiego bombardiera.

A Wouter Ter Maat dał się zatrzymać pojedynczym blokiem. Fatalny początek Holendrów.

Turcy wzięli challenge i mieli rację. Thijs Ter Horst nie zahaczył o blok.

Gramy dalej. Ostatni punkt w trzeciej partii zdobył Thijs Ter Horst, pewnie kończąc piłkę przechodzącą. Holandia nadal przegrywa, ale już tylko 1:2.

Wouter Ter Maat kolejnym skutecznym atakiem dał Holandii pierwszą piłkę setową.

Turcy na potęgę psują w końcówce zagrywki, samemu odbierając sobie szansę na wygranie seta.

Fatalna wystawa Daana van Haarlema odebrała Holendrom szansę na powiększenie przewagi.

Gokhan Gokgoz tym razem huknął z lewego. Turcja nadal w grze o wygraną w trzeciej odsłonie.

Wouter Ter Maat odmienia losy seta. Punktowa zagrywka.

Burutay Subasi nie miał prawa skończyć tej piłki. A jednak mu się to udało.

Raz jeszcze w roli głównej atakujący Wouter Ter Maat.

Gokhan Gokgoz nie spisuje się najlepiej w trzecim secie. Na drugiej przerwie technicznej Holendrzy mają dwa punkty przewagi.

Thijs Ter Horst zepsuł zagrywkę. Przed Holendrami nadal długa droga do odwrócenia losów meczu.

I raz jeszcze z krótkiej nie zawiódł Thomas Koelewijn.

Thomas Koelewijn przełamał passę swoich nieudanych zagrań.

Metin Toy bardzo precyzyjnie zaatakował po prostej.

Wouter Ter Maat daje dobrą zmianę.

Thomas Koelewijn znów się nie popisał. Autowy serwis.

Gokhan Gokgoz raz jeszcze nie popisał się na lewym skrzydle. Tym razem atak w aut.

Thomas Koelewijn pomylił się z krótkiej.

Gokhan Gokgoz złapany blokiem. Ten element daje Holendrom nadzieję na odwrócenie losów spotkania.

W holenderskim zespole nastąpiła zmiana na pozycji atakującego od początku trzeciego seta. Nimir Abdela-Aziza zastąpił Wouter Ter Maat.

Teraz przed nami około 10-minutowa przerwa.

A pięknym za nadobne odpłacił Burutay Subasi, pieczętując wygrana Turcji w drugim secie.

Tym razem Wouter Ter Maat przestrzelił. To oznacza pierwszą piłkę setową dla Turcji.

As serwisowy Woutera Ter Maata!

Metin Toy zablokowany po raz drugi z rzędu. Jeszcze dwa punkty straty Holendrów.

Udany blok Holendrów. Nadzieja na sukces w drugim secie jeszcze w nich nie umarła.

Tym bardziej, że Holendrzy samemu popełniają proste błędy.

Punktowa zagrywka Arslana Eksiego może być "gwoździem do trumny" dla Holendrów.

Fatalny atak Robberta Andringi. Daleko w aut. Ale wystawa Daana van Haarlema również nie była dobra.

As serwisowy Marko Merta Matica. Posłał bardzo kąśliwego floata.

Burutay Subasi nie do zatrzymania dla holenderskich blokujących.

Lewe skrzydło bardzo mocną bronią Turków. Nie zawiódł tym razem Gokhan Gokgoz.

Wreszczie w ataku uaktywnił się Thijs Ter Horst. Skuteczny atak z pipe'a.

Wyborny atak Burutay'a Subasiego z sytuacyjnej piłki. Zawodnik ten rozgrywa bardzo dobry mecz.

Jasper Diefenbach zatrzymał blokiem w pojedynkę Marko Merta Matica. Holandia znów na prowadzeniu.

Coraz więcej zepsutych zagrywek. To psuje mocno obraz widowiska.

Turcy poradzili sobie z mocną zagrywką. W ataku wybornie spisał się Gokhan Gokgoz.

Fragment słabszej gry z obu stron.

Dwa pierwsze ataki w drugim secie Nimir Abdel-Aziz skończył, ale za trzecim razem się pomylił.

Dirk Sparidans postanowił nie skakać przez stoliki w celu ratowania piłki. Punkt dla Turcji.

Thomas Koelewijn zerwał atak, ale szczęśliwie zahaczył o ręce tureckich blokujących.

Koniec pierwszego seta. Pewną wygraną Turków przypieczętował Faik Samed Gunes.

Pierwsza piłka setowa dla Turcji.

Tym razem Faik Samed Gunes się pomylił. Ale przewaga Turjów nadal bezpieczna.

Punktowy serwis Arslana Eksiego. Turecki rozgrywający na razie jednym z najlepszych graczy na boisku.

Imponująca kontra Turków, zakończona "gwoździem" wbitym przez Faika Sameda Gunesa.

Wouter Ter Maat obił turecki blok. W ekipie Holendrów nastąpiła klasyczna podwójna zmiana.

Metin Toy wyraźnie na fali. Atakujący Turków od kilku minut nieomylny.

Ale po chwili Nimir Abdel-Aziz nadział się na pojedynczy blok Gokhana Gokgoza.

Zła passę Holendrów przerwał Nimir Abdel-Aziz.

Druga w krótkim odstępie czasu przerwa dla Holandii.

Metin Toy skutecznie dwa razy w kontrze, seria Turków trwa nadal.

Turcy błyskawicznie się ocknęli, za sprawą udanych bloków na Thijsie Ter Horscie i Jasperze Diefenbachu.

Holendrzy nabierają rozpędu. Krótką w kontrze skończył Jasper Diefenbach.

Metin Toy zablokowany, a w roli głównej znów Nimir Abdel-Aziz.

Nimir Abdel-Aziz w dobrym ataku z lewego skrzydła.

Metin Toy przekroczył linię trzeciego metra.

Robbert Andringa skutecznie z lewego skrzydła. Wyrównany początek rywalizacji.

Challenge dla Turcji. Nieskuteczny. Piłka po zagrywce spadła poza boiskiem.

Thomas Koelewijn bezbłędny w ataku ze środka.

Nimir Abdel-Aziz zatrzymany potrójnym blokiem.

Metin Toy tym razem już skuteczny.

Pierwszy punkt dla Holandii po udanym bloku na Metinie Toy'u.

Wyjściowe składy:

Holandia: Van Haarlem, Ter Horst, Diefenbach, Abdel-Aziz, Koelewijn, Andringa, Sparidans (libero)

Turcja: Matić, Gokgoz, Subasi, Eksi, Gunes, Toy, Unver (libero)

Na trybunach słyszymy okrzyki "Holland, Holland" z ust kilkuset holenderskich kibiców.

Dobiega końca rozgrzewka obu ekip. Za chwilę usłyszymy hymny narodowe, a za osiem minut wybrzmi pierwszy gwizdek.

Zapraszamy do zapoznania się z zapowiedzią pierwszego dnia zmagań w grupie D. Wieczorem na boisko wyjdą Francuzi i Belgowie.

Witamy serdecznie z katowickiego Spodka i zapraszamy do śledzenia relacji na żywo z pierwszego meczu grupy D pomiędzy Holandią a Turcją.