Dziękujemy za uwagę i już teraz zapraszamy na relacje ligowe z WP SPortoweFakty.

" Puchar już mamy, na mistrza Polski czekamy" brzmi w hali Orbita!

Konarski w aut! ZAKSA zdobywcą Pucharu Polski 2019!

Śliwka aż trzy razy musiał podchodzić do jednego serwisu, jednak gdy się udało Wiśniewski popisał się blokiem.

Blok - aut Szymury i ZAKSA coraz bliżej trofeum.

Kaczmarek odpowiada podobnym atakiem.

Ależ strzał na czystej siatce Konarskiego. Niestety dla JW, tylko za jeden punkt.

Łukasz Wiśniewski ponownie w akcji.

Śliwka udanie na skrzydle.

Lyneel ledwo co przyjmuje i w efekcie blok Wiśniewskiego na skrzydle.

Po przerwie ZAKSA jakby z nowymi siłami.

Czas dla ZAKSY.

JW mozolnie, ale odrabia straty.

ZAKSA dostała nauczkę, że trzeba grać do końca. Lyneel wykorzystał zamieszanie i zapunktował z sytuacyjnej.

ZAKSA dostała nauczke, że gra się do końca. Kędzierzynianie zaczęli reklamować akcję co wykorzystał Lyneel i uderzył z sytuacyjnej.

Ależ strzał Konarskiego po prostej. ZAKSA tym razem bez szans w obronie.

Dobra obrona po stronie JW i Konarski wiedział, co zrobić w kontrze.

Gunia zmienił w poprzednim secie Haina i choć na siatce jest niewidoczny, dobrze działa w zagrywce.

Śliwka czuje się doskonale w Hali Orbita. Kolejny atak nie do wyblokowania.

Bieniek od jakiegoś czasu nie może wstrzelić się z zagrywką.

Dla odmiany Ferens punktuje z zagrywki.

Kolejne świetne zagranie Wojciecha Ferensa!

Czas dla JW.

Vis- a- vis Konarskiego, Kaczmarek nie wstrzymuje ręki. On w pierwszej linii i Szymura na zagrywce sprawili, że ZAKSA prowadzi już sześcioma oczkami.

Konarski odbija się jak od ściany.

Kaczmarek bije, ale nieskutecznie. Mimo wszystko punkt dla ZAKSY, bo jastrzębianie wpadają w siatkę.

Piłka Konarskiego ewidentnie szła na aut, lecz Toniutti dotkął w obronie.

Gunia i kolejna setowa dla JW.

Lyneel przeszedł linię 9. metra, a wideoweryfikacja jedynie to potwierdziła.

Długa akcja i wyrównanie ZAKSY. Kaczmarek przełamuje potrójny blok.

Długa akcja wygrana przez JW. Najwięcej po stronie ZAKSY miał do powiedzenia Szymura, który to nie skończył piłki.

Udanie Konarski.

JW psuje serwisy, a Gardini prosi o czas

Podobnie jak w drugim secie, tak i teraz ZAKSA mocno otwiera. Jastrzębianie zablokowani.

Ferens i piłka setowa dla JW.

Ferens utrzymuje dystans do rywali.

Jastrzębski Węgiel wygrał III seta do 25!

Szymura zablokowany! Kibice JW przebudzili się do życia.

Konarski udanie z lewego skrzydła.

Tym razem ZAKSA daje radę odebrać serwis i nie marnuje szansy na zdobycie punktu.

O czas prosi Gardini.

Fromm wszedł za Lyneela na zagrywkę i od razu zaserwował asa.

Lyneel nie uderzył na czysto, bo znów obrona ZAKSY była tam gdzie trzeba, ale tak mocno zaatakował, że piłka po obronie wpadła w sufit.

Jastrzębianie próbują stłamsić rywali blokiem.

Mistrzowska akcja po stronie ZAKSY! JW próbowało na dwa razy, jednak dopiero gdy Toniutti podał do Wiśniewskiego niemal z parteru na lewym skrzydle punkt padł łupem wicemistrzów Polski. Wiśniewski zmieścił się po skosie w trzeci metr.

Czas dla JW. Ostatni dzwonek dla jastrzębian może i w całym meczu na poderwanie się.

Ferens przyjmuje serwis Bieńka na drugą stronę boiska w aut.

Lyneel nie kończy, a w kontrze Śliwka obija ręce blokujących kędzierzynian.

Udana kiwka Śliwki.

Ferens mieści się między blokującego Toniuttiego i Bieńka.

As serwisowy Szymury.

Kampa wściekły na siebie za niepowstrzymanie kędzierzyńskiego lewego skrzydła.

Kolejna czysta siatka od Toniuttiego, tym razem do Śliwki. To jak wielką wartością dodaną jest Francuz w szeregach ZAKSY, wiedzą głównie atakujący wicemistrzów Polski.

Kolejny blok Ferensa na Kaczmarku. Dobra zmiana za Fromma jak na razie.

Ferens zgasił blokiem Kaczmarka.

Dawno niewidziany Wiśniewski popisuje się punktowym atakiem.

Kaczmarek kończy na czystej siatce.

Gardini prosi o czas.

Po niewielki zamieszaniu z Kampą, JW zaczyna nabierać wiatru w żagle. Trzy punkty z rzędu przy serwisie Kampy.

Jednak akcja będzie powtórzona. Sędziowie popełnili błąd a pokazała to wideoweryfikacja.

Kampa dotyka siatki przy rozegraniu.

Śliwka po raz drugi.

Kaczmarek nie kończy, a w dobitce Śliwka wykorzystuje swoją szansę.

Blok - aut Lyneela.

Festiwal zepsutych zagrywke po obu stronach siatki.

Na boisku za Fromma został Ferens.

ZAKSA nadal trzyma rywala blokiem.

Z reguły po takim nokaucie w drugim secie, drużyna przegrana w trzecim walczy. Jak na razie dobrze się zapowiada.

ZAKSA ekspresem wygrała drugiego seta, a z naszej strony nasuwa się wyłącznie jeden komentarz: w finale taki wynik nie przystoi.

Już nic nie pozostało z pewności siebie jastrzębian, która prezentowali jeszcze wczoraj podczas półfinału z ONICO.

Jastrzębie tak bardzo sobie nie radzi ze swoimi problemami, że Gardini daje odpocząć podstawowym.

Gardini daje odpocząć Toniuttiemu i Kaczmarkowi, jest Stępień i Koppers.

Nie dość, że nie mogą wyprowadzić swój atak jastrzębianie, to gdy mają okazję oddać piłkę rywalowi do popełnienia błędu, to sami psują. Zmarnowany serwis Lyneela.

Śliwka jest i w serwisie i w ataku. Już 13 oczek różnicy między zespołami.

Zmiany po stronie JW na niewiele się zdają. Jedynym rozwiązaniem w ataku Wolańskiego jest Konarski.

Wszystko wychodzi ZAKSIE, a potwierdzeniem tego atak Szymury, który nie miał prawa się udać.

Kolejna czapa na Konarskim.

Defensywa JW odetchnęła. Bieniek serwuje w aut

Co JW zaatakuje to jest jakiś broniący po stronie ZAKSY, który wyciągnie atak.

Toniutti kiwa tak, że długo jeszcze JW nie wie co się stało

Jest zmiana i słusznie. Kampa już się zagotował, w jego miejsce Wolański.

Kolejna efektowna czapa w wykonaniu ZAKSY. Tym razem Biniek popisał się powstrzymując Kosoka.

Lyneel idealnie mija blok, jednak na linii strzału jest Śliwka. W kontrze ZAKSY Kaczmarek powstrzymany przez Kosoka.

Przechodząca po serwisie Wiśniewskiego skończona przez Szymurę.

Niby wysoka sytuacyjna piłka, łatwa do rozczytania przez rywala, a jednak Kaczmarek kończy bez problemu.

Czas dla Jastrzębskiego Węgla.

Co za czapa na Konarskim. Wielu zaczęłoby myśleć o odejściu od siatkówki po czymś takim.

Konarski wyciąga jastrzębian z początkowego zastoju.

Mocne wejście ZAKSY w kolejną partię przy serwisach Śliwki.

Kalembka wszedł i zaserwował asa. Pierwszy set dla ZAKSY!

Potężne zbicie Fromma na lewym skrzydle, a Kaczmarek odprowadza go wzrokiem... ewidentnie atakujący ZAKSY szuka zaczepki.

Blok aut Śliwki.

Śliwka zwiększa dystans do rywali.

Mamy kolejną przerwę na dyskusje ze sprawiedliwym spotkania. Kosok nie ustępuje.  Decyzja po wideoweryfikacji utrzymana w mocy.

Ależ sypią się żółte kartki! Tym razem ukarany Santilli.

Konarski nie kończy na pojedynczym bloku, a gdy ma kolejną piłkę w górze próbuje oprzeć ją o ręce Kaczmarka, jednak zamiast w ręce trafia w taśmę.

Śliwka znalazł idealną dziurę w bloku.

Atak Kosoka wyrównuje stan rywalizacji.

Czas na życzenie.

W nerwowej atmosferze górą ZAKSA. Przełamanie Jastrzębskiego Węgla.

Zrobiło się ostro jak na finał przystało! A tam w ostrej dyskusji z Santillim WIśniewski. Dłuższa przerwa i w efekcie żółta kartka Kaczmarka.

Udanie Rafał Szymura.

Fromm przełamuje ręce rywali.

Długa akcja wygrana przez ZAKSĘ. W kończącym ataku Szymura bije po rękach blokujących.

Jak dotąd serwisy są zero-jedynkowe. Albo zawodnicy zagrywają asy, albo psują.

Lyneel z lewego przeszedł na prawe skrzydło i tam też bez większych problemów punktuje.

Rozstrzelali się Panowie na linii 9. metra. Tym razem punktowa zagrywka Kampy.

Spóźniony blok do Lyneela i Francuz bez większych problemów kończy na lewym skrzydle.

Dla odmiany o czas prosi Santilli.

As serwisowy Mateusza Bieńka.

Konarski zablokowany przez Śliwkę. Przerwa dała kędzierzynianom czas na ochłonięcie.

Bieniek lepszy w rywalizacji ze swoim vis-a-vis Kosokiem.

Sędziowie liniowi pokazują aut u Śliwki bez bloku, jednak sędzia główny sądzi inaczej. Challenge wyjaśnił zamieszanie i dał punkt Jastrzębskiemu.

Na potwierdzenie taktyki Kampy dotyczącej grania przez środek, Hain w skutecznej akcji.

Udanie z drugiej linii bije Konarski.

Kaczmarek zmuszony do ustawienia się w defensywie. Odbiera piłkę od Konarskiego, jednak nie kończy ataku. Pilkę w górze ma Fromm i odbja się jak od ściany od ZAKSY.

Konarski dokłada do tego asa serwisowego.

Jastrzębski Węgiel odjeżdża rywalowi przy serwisie Konarskiego.

Jak na razie Toniutti stawia uparcie na Kaczmarka, natomiast Kampa próbuje grać środkiem. Udanie Kosok na pojedynczym bloku.

Pierwszy punkt dla jastrzębian, jednak potężnym zbiciem z prawego wyrównuje Kaczmarek

Zaczynamy finał!

Wyjściowe składy:

ZAKSA: Bieniek, Toniutti, Szymura, Śliwka, Wiśniewski, Kaczmarek, Zatorski (libero)

JW: Lyneel, Hain, Fromm, Konarski, Kosok, Kampa, Popiwczak (libero)

Za nami już oficjalna prezentacja. Za około 15 minut zaczynamy!

Natomiast Jastrzębski Węgiel w imponujący sposób odprawił ONICO Warszawa 3:0. Liderów na boisku było sporo, jednak na wyróżnienie zasługują Konarski i Lyneel.

Kędzierzynianie awans do finału zdobyli pokonując Aluron Virtu Warta 3:1. Najlepszym zawodnikiem po stronie ZAKSY był Łukasz Kaczmarek. Zdobył 19 punktów, jednak MVP zawodów dostał Ben Toniutti.

Kto zdobędzie Puchar Polski 2019?

Będzie to już drugie finałowe spotkanie obu zespołów. W 2014 roku lepsi okazali się kędzierzynianie 3:1 (25:23, 18:25, 25:18, 25:17).

Dla ZAKSY będzie to już 10 finał Pucharu Polski, natomiast dla Jastrzębskiego Węgla piąty.

Dzień dobry z Wrocławia! O 14:45 rozpocznie się finałowa rozgrywka Pucharu Polski. Jastrzębski Węgiel będzie mierzyć się z ZAKSĄ Kędzierzyn Koźle.