KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Skok o tyczce. Piotr Lisek z najlepszym wynikiem w sezonie

Piotr Lisek wziął udział w nietypowych zawodach lekkoatletycznych, Inspiration Games, rozgrywanych na siedmiu stadionach. W skoku o tyczce Polak uzyskał swój najlepszy rezultat w tym sezonie (5,66 m).

PS
Piotr Lisek Getty Images / Getty Images / Na zdjęciu: Piotr Lisek
Inspiration Games to idea nietypowych zawodów lekkoatletycznych dopasowanych do czasów pandemii w formie trójmeczu pomiędzy Europą, Ameryką Północną i Resztą Świata. Zmagania - właśnie ze względu na ograniczenia spowodowane pandemią koronawirusa - rozgrywane były w sumie na siedmiu stadionach na całym świecie. Rywalizacja odbywała się wirtualnie, a zawodnicy mogli śledzić, co dzieje się na innych stadionach.

W skoku o tyczce do korespondencyjnej rywalizacji stanął Piotr Lisek, mając za rywali Valentina Lavillenie oraz Sama Kendricksa. Lavillenie szybko przestał się liczyć w walce o wygraną, bo nie zaliczył już pierwszej wysokości (5,36 m). Lisek 5,36 pokonał za pierwszym razem, a trzy kolejne wysokości - 5,46, 5,56 oraz 5,66 - zaliczył w drugim podejściu. Następnie poprzeczka znów powędrowała 10 centymetrów wyżej, ale w czwartek dla Polaka było to zbyt dużym wyzwaniem. 5,66 to i tak jego najlepszy wynik w tym roku.

Lisek musiał uznać wyższość Kendricksa, który w czwartek był zupełnie poza zasięgiem rywali. Amerykanin zakończył zmagania z wynikiem 5,81 m.

Warto dodać, że Lisek skakał na stadionie w Karlstad, gdzie startował także dzień wcześniej. W środę uzyskał tam 5,62 m, co pozwoliło zająć mu trzecie miejsce - za Armandem Duplantisem oraz Benem Broedersem.

Czytaj także:
Lekkoatletyka. Joanna Jóźwik zderzyła się z hejterami. Niektórzy życzyli jej śmierci
Lekkoatletyka. Memoriał Ireny Szewińskiej. Marcin Lewandowski zaatakuje rekord Polski

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: pokazali, jak na nartach skakać do wody
Czy śledzisz poczynania polskich lekkoatletów?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×