0,9 punktu zdecydowało o mistrzostwie

We wtorek, w Kranju, rozegrano letnie mistrzostwa Słowenii w skokach narciarskich. Wśród mężczyzn o tytule zdecydowało zaledwie 0,9 punktu.

PS
Skocznia narciarska WP SportoweFakty / pixabay / Skocznia narciarska
37 zawodników stanęło na starcie letnich mistrzostw Słowenii w skokach narciarskich. Na skoczni w Kranju bitwę o tytuł stoczyła dwójka - Anze Lanisek oraz Lovro Kos.

Lanisek prowadził już na półmetku rywalizacji. Skoczył 102 metry - o pół metra dalej od Kosa - dzięki czemu nieznacznie go wyprzedzał. W serii finałowej Kos wysoko zawiesił poprzeczkę, frunąc aż 104,5 metra. Lanisek zdołał jej sprostać, lądując dokładnie w tym samym miejscu. W ten sposób wyprzedził młodszego kolegę o zaledwie 0,9 punktu.

Brązowy medal wywalczył Peter Prevc (92,5 i 101 m), ale do zwycięzcy stracił blisko 27 punktów. Tuż za podium znalazł się kolejny z braci Prevc - Cene (97 i 95 m).

Wśród pań tytuł mistrzowski wywalczyła Ema Klinec, druga była Ursa Bogataj, a trzecia Nika Prevc.