Adam Małysz spotkał się z Andrzejem Dudą. Prezydentowi spodobał się prezent

Adam Małysz, od kilku miesięcy prezes Polskiego Związku Narciarskiego, został zaproszony do Pałacu Prezydenckiego. Były skoczek narciarski przygotował dla Andrzeja Dudy upominek. Wnioskując po zdjęciu, głowie państwa przypadł on do gustu.

Krzysztof Gieszczyk
Krzysztof Gieszczyk
prezydent Andrzej Duda PAP / Paweł Supernak / Na zdjęciu: prezydent Andrzej Duda
25 czerwca Adam Małysz został wybrany na prezesa Polskiego Związku Narciarskiego (więcej TUTAJ>>). Czterokrotny medalista olimpijski i czterokrotny mistrz świata w skokach narciarskich przejął stanowisko po Apoloniuszu Tajnerze.

- Skoki są wiodącą dyscypliną, która przynosi dotacje i sponsorów, a więc zrobię wszystko, aby rozwijały się i przynosiły świetne wyniki. Jednak zauważ, że na igrzyskach olimpijskich nadzieję na przyszłe sukcesy dały też biegi narciarskie, narciarstwo alpejskie i snowboard. Te dyscypliny też zaczęły się rozwijać. Zacząłem się im jeszcze dokładniej przyglądać - mówił Małysz Dawidowi Górze w wywiadzie dla WP SportoweFakty.

O rozwoju polskiego narciarstwa "Orzeł z Wisły" rozmawiał także z prezydentem Andrzejem Dudą. Małysz został zaproszony do Pałacu Prezydenckiego, razem z sekretarzem generalnym PZN Janem Winkielem. Do spotkania doszło dwa dni temu.

"We wtorek miałem okazję spotkać się z Prezydentem RP, panem Andrzejem Dudą, podczas którego przedstawiłem mu naszą wizję i strategię związaną z dalszym rozwojem Polskiego Związku Narciarskiego" - napisał były skoczek narciarski na Instagramie.

Małysz zamieścił w mediach społecznościowych kilka zdjęć ze spotkania. Widzimy na nim prezent, jaki przygotował dla głowy państwa - miniaturkę kombinezonu skoczka narciarskiego z autografem. Patrząc na poniższe fotografie (nr 2 i 3 - klikając w strzałkę po prawej stronie), prezydentowi Dudzie upominek przypadł do gustu.

Czytaj także: Ważna decyzja Małysza. Nowa twarz w PZN

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: plaża na Florydzie, a tam Polka. Zachwytom nie ma końca


Oglądaj skoki narciarskie w Pilot WP!
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×