Fatalne wieści! Kamil Stoch zdyskwalifikowany!

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP / Grzegorz Momot / Na zdjęciu: Kamil Stoch
PAP / Grzegorz Momot / Na zdjęciu: Kamil Stoch
zdjęcie autora artykułu

Fatalnie zakończyły się niedzielne kwalifikacje do zawodów Pucharu Świata dla Kamila Stocha. Polak został zdyskwalifikowany.

W tym artykule dowiesz się o:

[tag=4930]

Kamil Stoch[/tag] przystąpił do niedzielnych kwalifikacji po dobrych skokach w sobotę i miał nadzieje, że jeszcze poprawi się w stosunku do tego, co prezentował w pierwszym dniu Pucharu Świata. Tak też było.

Trzykrotny mistrz olimpijski w kwalifikacjach uzyskał 128,5 metra. Na dodatek zrobił to w świetnym stylu i wydawało się, że zakończy tę serię w ścisłej czołówce. Niestety, chwilę później pojawiły się koszmarne wieści. Jeden z liderów polskiej kadry został zdyskwalifikowany za nieprzepisowy kombinezon.

- To był dobry skok. Jestem z niego zadowolony, bo dobrze wykonałem swoje zadanie. Na tym staram się opierać moje dzisiejsze emocje - przyznał Stoch przed kamerą TVP Sport.

- Decyzja jest zrozumiała, bo przepisy są jedne i powinny dotyczyć wszystkich zawodników. Mierzenie kombinezonów to bardzo trudna kwestia. To kontrowersyjny i delikatny temat, dlatego nie chcę o tym mówić - dodał.

Kacper Merk, dziennikarz Eurosportu, przekazał, że powodem dyskwalifikacji Polaka była zbyt duża objętość kombinezonu w okolicach bioder.

Stoch jest bez wątpienia największym pechowcem weekendu w Wiśle. W sobotę, w pierwszej serii, wypięło mu się wiązanie. W drugiej trafił na najgorsze warunki. A teraz zamknęła to wszystko dyskwalifikacja za kombinezon.

Christian Kathol, nowy kontroler sprzętu, w kwalifikacjach zdyskwalifikował w sumie dwóch zawodników. Los Stocha podzielił też Junshiro Kobayashi. Dzięki temu otworzyły się drzwi do konkursu dla Aleksandra Zniszczoła.

Czytaj także: - Zawiedli na całej linii. Horngacher się tłumaczy"Miłe spotkanie". Małysz opublikował zdjęcie z rywalem sprzed lat

ZOBACZ WIDEO: "Daj mu Panie Boże, ale...". Stoch rozbawił do łez ws. Kubackiego

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Komentarze (11)
avatar
Helmut38
6.11.2022
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Drewno i Kamil na emeryture. W starczym wieku opuszcza sie sport.  
avatar
Hipolit 53
6.11.2022
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Ja się pytam co tam robi Małysz i jego sztab ciule kombinezonu zmierzyć  
avatar
Gregi1802
6.11.2022
Zgłoś do moderacji
2
0
Odpowiedz
Który to raz już. Czy cały sztab przygotowuje skoczków, to chyba jest osoba która jest odpowiedzialna za nieodpowiedni kombinezon? Powinni wypier... ktoś się nie wywiązał  
avatar
Mtb
6.11.2022
Zgłoś do moderacji
1
2
Odpowiedz
K....redaktorzy już pieją....te ich nagłówki...sa juz nie tylko smieszne i żałosne.....Kubacki? Poczekajmy do końca sezonu, a nie już podnieta  
avatar
Ginewra
6.11.2022
Zgłoś do moderacji
0
1
Odpowiedz
Pewnie teraz oczekuje żeby Dawid złożył "gwieździe" wyrazy współczucia.