Decyzja zapadła. Trener Polaków jest stanowczy

Wraca temat dyskwalifikacji Kamila Stocha podczas kwalifikacji przed Pucharem Świata w Wiśle. Selekcjoner reprezentacji Polski Thomas Thurnbichler zapowiedział w rozmowie z Interią, jakie kroki zostaną poczynione.

Mateusz Domański
Mateusz Domański
Na zdjęciu od lewej: Kamil Stoch i Thomas Thurnbichler PAP / Grzegorz Momot / Na zdjęciu od lewej: Kamil Stoch i Thomas Thurnbichler
W Wiśle Kamil Stoch został zdyskwalifikowany za nieprzepisowy kombinezon. - Na pewno szkoda, co stało się z Kamilem Stochem. Podczas pomiaru zabrakło około 2 cm, by kombinezon spełniał wymogi - podkreślał Thomas Thurnbichler w rozmowie z WP SportoweFakty.

Podczas wywiadu dla Interii selekcjoner Biało-Czerwonych zaznaczył natomiast, że był bardzo zły ze względu na dyskwalifikację i zapewnił, że sytuacja została już wyjaśniona.

- Pragnę podkreślić jedną rzecz - to nie była wina Kamila, tylko nasza. Podczas przygotowywania kombinezonu dla Kamila dokonaliśmy złego wyboru, szyjąc go na krawędzi dopuszczalnego limitu. Skończyło się dyskwalifikacją, ale wiemy, co robić - dodał.

Co zatem będzie ze sprzętem Kamila Stocha? Czy otrzyma nowy kombinezon na Puchar Świata w Ruce (26/27 listopada)? Również na to pytanie odpowiedział szkoleniowiec.

- Cały czas nad tym pracujemy, dostosowujemy się do nowych zasad. Nie można za jednym zamachem totalnie zmienić kombinezonów. Staramy się je zaadaptować do nowego regulaminu stopniowo. Kamil dostanie nowy kombinezon. Ten jego poprzedni nie był całkiem zły. Był minimalnie za szeroki w okolicach brzucha - podsumował.

Czytaj także:
Zwróciłeś na to uwagę? Piotr Żyła przebił samego Dawida Kubackiego
Co za riposta do Tajnera. Żona Stocha wszystko ujawniła

ZOBACZ WIDEO: Rozbrajająca szczerość Żyły. "Dawno takiego nie było"


Kibicuj polskim skoczkom w Pilocie WP (link sponsorowany)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×