Kubacki powiększył przewagę nad Granerudem! Zobacz klasyfikację generalną PŚ

Dawid Kubacki zajął drugie miejsce w piątkowym konkursie Pucharu Świata w Sapporo. Tuż za nim uplasował się Halvor Egner Granerud, co oznacza, że Polak powiększył nad nim przewagę w klasyfikacji generalnej.

Dawid Franek
Dawid Kubacki PAP / Grzegorz Momot / Na zdjęciu: Dawid Kubacki
W niesamowitej dyspozycji jest w tym sezonie Dawid Kubacki. Lider Pucharu Świata stał na podium już 12 razy. W piątek w Sapporo zajął drugie miejsce i zgarnął kolejne 80 "oczek" do klasyfikacji generalnej. Obecnie ma już 1090 punktów i przewagę 134 punktów nad najgroźniejszym rywalem - Halvorem Egnerem Granerudem.

Trzecią pozycję zajmuje Anze Lanisek, który w Sapporo był szósty. Obecnie jego dorobek to 912 punktów. "Wielka trójka" zbudowała sporą przewagą nad resztą zawodników.

Nas może cieszyć kolejny awans Kamila Stocha. Trzykrotny mistrz olimpijski w piątek uplasował się na czwartym miejscu, co jest jego najlepszym wynikiem w sezonie. To sprawia, że w "generalce" PŚ jest już siódmy, choć ma tylko cztery punkty przewagi nad Michaelem Hayboeckiem.

Piątą pozycję utrzymuje Piotr Żyła. W piątek "Wiewiór" dołożył do swojego dorobku 18 punktów za 14. miejsce. Punktów nie zdobywali Paweł Wąsek oraz Aleksander Zniszczoł.

W Sapporo odbędą się jeszcze dwa konkursy indywidualne - w sobotę o godz. 8:00 oraz w niedzielę o godz. 2:00 polskiego czasu.