Tak wygląda klasyfikacja Raw Air po poniedziałkowym prologu

Halvor Egner Granerud odrobił dużą stratę do Stefana Krafta i został nowym liderem cyklu Raw Air. W czołowej dziesiątce utrzymali się Dawid Kubacki oraz Kamil Stoch.

Dawid Franek
Halvor Egner Granerud PAP / Grzegorz Momot / Na zdjęciu: Halvor Egner Granerud
Po pierwszym etapie Raw Air, który odbył się na skoczni w Oslo, skoczkowie przenieśli się do Lillehammer. W poniedziałkowy wieczór rozegrano tam prolog, który wygrał Halvor Egner Granerud. Norweg został też nowym liderem klasyfikacji turniejowej. Odrobił ponad 17 punktów straty do Stefana Krafta i obecnie ma nad tym zawodnikiem 2,7 pkt przewagi.

Podium uzupełnia Anze Lanisek z notą 889,6 pkt. Słoweniec w prologu zajął siódmą lokatę. Czwartą pozycję w Raw Air utrzymał Dawid Kubacki. Jego strata do miejsc w pierwszej trójce jest niestety coraz większa. Choćby różnica między Laniskiem i Polakiem wynosi już 13,4 pkt.

W klasyfikacji generalnej oprócz Kubackiego w czołowej dziesiątce mamy jeszcze Stocha. Trzykrotny mistrz olimpijski w poniedziałkowym prologu zajął szóste miejsce, a w całym turnieju przesunął się z dziesiątej na dziewiątą lokatę.

Co do pozostałych Polaków, to nieznaczny awans zanotował Piotr Żyła, który jest obecnie na 21. miejscu. Paweł Wąsek jest 30., Jakub Wolny zajmuje 42. pozycję, a Aleksander Zniszczoł jest sklasyfikowany na 49. miejscu.

Co ciekawe, duży awans w czołówce zanotował Norweg Johann Andre Forfang (z dziewiątego na piąte miejsce).