Tak wygląda klasyfikacja generalna PŚ po sobotnim konkursie

Halvor Egner Granerud jest o krok od zapewnienia sobie Kryształowej Kuli za triumf w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Drugi wciąż jest Dawid Kubacki, lecz najgroźniejsi rywale w walce o podium nieco zmniejszyli do niego straty.

Dawid Franek
Halvor Egner Granerud Getty Images / Na zdjęciu: Halvor Egner Granerud
Halvor Egner Granerud wygrał sobotni konkurs Pucharu Świata w Vikersund. Już tylko kataklizm może mu zabrać zwycięstwo w całym cyklu. Obecnie Norweg ma nad drugim Dawidem Kubackim 386 punktów przewagi. Całkiem możliwe, że Granerud zapewni sobie triumf w PŚ już w niedzielę podczas drugich zawodów w Vikersund.

W sobotę drugą pozycję zajął Stefan Kraft. To oznacza, że obronił trzecie miejsce w "generalce" i jednocześnie odrobił do Dawida Kubackiego 48 punktów. Polak zajął w Vikersund ósmą lokatę, a w klasyfikacji przejściowej ma nad Austriakiem 142 "oczka" przewagi.

Nieco więcej, bo 178 punktów traci do Kubackiego czwarty Anze Lanisek. W kwestii podium zatem wciąż wszystko jest możliwe.

Piątą pozycję stracił Piotr Żyła, który został wyprzedzony przez Ryoyu Kobayashiego. Polak musi też pilnować szóstego miejsca, bo tylko 37 punktów traci do niego Andreas Wellinger.

Wysoko w klasyfikacji generalnej jest także Kamil Stoch, który z powrotem zajmuje 14. miejsce. W tym sezonie zgromadził jak na razie 521 punktów.