Gwiazdy poza podium. Sensacyjny mistrz Niemiec

Na Sparkasse Vogtland Arenie w Klingenthal rozegrano mistrzostwa Niemiec w skokach narciarskich. Złoto niespodziewanie wywalczył Martin Hamann.

Piotr Bobakowski
Martin Hamann Getty Images / Franz Kirchmayr/SEPA.Media /Getty Images / Na zdjęciu: Martin Hamann
W sobotę (4 listopada) w Klingenthal odbyły się mistrzostwa Niemiec w skokach narciarskich. Złote medale na Sparkasse Vogtland Arenie (HS140) wywalczyli... Martin Hamann i - w rywalizacji kobiet - Selina Freitag.

Triumf 26-letniego Hamanna to spore zaskoczenie i jednocześnie ból głowy dla trenera niemieckiej kadry skoczków Stefana Horngachera.

Hamann wygrał zawody notą łączną 294.9 pkt. (oba skoki na odległość 137 m). Reprezentant klubu SG Nickelhuette Aue wyprzedził Stephana Leyhe (nota: 293,1 pkt.) i Philippa Raimunda (289,3 pkt).

Poza podium znaleźli się m.in. Andreas Wellinger (4. miejsce, 287,7 pkt.), Karl Geiger (5., 283,1 pkt.) i Markus Eisenbichler (10., 236,2 pkt.).

Zawodnicy z pewnością nie ułatwili Horngacherowi selekcji przed startem nowego sezonu. Inauguracja 45. edycji Pucharu Świata mężczyzn w skokach narciarskich odbędzie się 25 listopada na Rukatunturi w fińskiej Ruce.