Norwegia bez gwiazdy na inaugurację. Duże zaskoczenie

Alexander Stoeckl ogłosił skład reprezentacji Norwegii na inauguracyjny weekend Pucharu Świata w skokach narciarskich. W szóstce zabrakło miejsca dla jednej z gwiazd.

PS
Robert Johansson WP SportoweFakty / Kacper Kolenda / Na zdjęciu: Robert Johansson
W piątek, w Ruce, rozpocznie się Puchar Świata 2023/24 w skokach narciarskich. W poniedziałek poznaliśmy skład reprezentacji Norwegii na inauguracyjne zmagania. Trener Alexander Stoeckl ogłosił, że do Finlandii zabierze ze sobą: Halvora Egnera Graneruda, Mariusa Lindvika, Johanna Andre Forfanga, Daniela Andre Tandego, Kristoffera Eriksena Sundala i Fredrika Villumstada.

A to oznacza, że wśród powołanych zabrakło miejsca dla gwiazdy skoków narciarskich - Roberta Johanssona. Charakterystyczny wąsacz od sezonu 2023/24 pracuje poza kadrą narodową i poza nią przygotowywał się do zimy. W lecie prezentował dobrą formę - zajmując m.in. 19. miejsce podczas zawodów LGP w Klingenthal, czy też wywalczając brązowy medal mistrzostw Norwegii.

To jednak nie wystarczyło, aby pojechać do Ruki. Według nowych limitów ustanowionych przez Międzynarodową Federację Narciarską, czołowe drużyny mogą wystawić maksymalnie pięciu zawodników (nie uwzględniając dodatkowych, wywalczonych w Pucharze Kontynentalnym). A to właśnie w Pucharze Kontynentalnym Villumstad wywalczył dodatkowe miejsce dla Norwegii, a teraz trener odpłacił mu się powołaniem.

Na początku grudnia Puchar Świata w skokach zawita do Lillehammer. Niewykluczone, że właśnie wtedy zobaczymy w akcji Johanssona, bo Norwegowie będą uprawnieni do tego, aby wystawić grupę narodową.

Program zawodów w Ruce:

Piątek, 24.11.2023
10:00 - Odprawa techniczna
14:00 - Oficjalny trening
16:00 - Kwalifikacje

Sobota, 25.11.2023
14:45 - Seria próbna
16:15 - Pierwsza seria konkursowa

Niedziela, 26.11.2023
14:50 - Kwalifikacje
16:15 - Pierwsza seria konkursowa

Czytaj także: Fatalne wieści. Dramat i koniec sezonu dla skoczka

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: partnerka Cristiano Ronaldo cała na biało


Oglądaj skoki narciarskie w Pilot WP! (link sponsorowany)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×