Thurnbichler podał skład na kolejny konkurs PŚ. Są zmiany?

Thomas Thurnbichler zdecydował i we wtorek ogłosił skład na Puchar Świata w Lillehammer. Austriak postanowił, że po konkursie w Ruce nie przeprowadzi żadnych zmian.

Małgorzata Boluk
Małgorzata Boluk
Kamil Stoch WP SportoweFakty / Kacper Kolenda / Na zdjęciu: Kamil Stoch
Polacy pierwszego weekendu Pucharu Świata w skokach narciarskich nie mogą zaliczyć do udanych. Nasza kadra w Ruce spisywała się poniżej oczekiwań, ale Thomas Thurnbichler nie zdecydował się na żadne zmiany i do Lillehammer udała się ta sama grupa.

- Pierwsza sesja treningowa w Lillehammer zakończona. Skład na najbliższy weekend pozostaje taki sam - przekazał szkoleniowiec w rozmowie dla Polskiego Związku Narciarskiego.

Oznacza to, że Polacy wystąpią w składzie: Dawid Kubacki, Kamil Stoch, Piotr Żyła, Aleksander Zniszczoł oraz Paweł Wąsek.

- Mamy tutaj możliwość do przeprowadzenia dwóch sesji treningowych na skoczni i skorzystamy z tego, by oddać więcej skoków i nabrać pewności siebie - kontynuował Thurnbichler, który wierzy, że w Lillehammer jego podopieczni zaprezentują się znacznie lepiej.

Konkursy zaplanowane są na sobotę i niedzielę (2-3 grudnia 2023).

Kadra na Puchar Świata w Lillehammer:

1. Dawid Kubacki
2. Kamil Stoch
3. Piotr Żyła
4. Aleksander Zniszczoł
5. Paweł Wąsek

Szczegółowy terminarz:

1 grudnia (piątek)
15.00 / oficjalny trening HS98
17.00 / kwalifikacje HS98

2 grudnia (sobota)
15.10 / seria próbna HS98
16.10 / pierwsza seria konkursowa HS98

3 grudnia (niedziela)
14.30 / oficjalny trening HS140
15.30 / kwalifikacje HS140
17.00 / pierwsza seria konkursowa HS140

Czytaj także: Konflikt w kadrze? Małysz komentuje głośne słowa Stocha i Kubackiego Rozłam w kadrze Polski? Kubacki otwarcie o trenerze ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Bajeczne wakacje. Tak wypoczywa rywalka Świątek


Kibicuj polskim skoczkom w Pilocie WP (link sponsorowany)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×