Trzy zawodniczki odskoczyły od reszty. Jedna Polka w konkursie

Kanadyjka i dwie Norweżki uplasowały się na trzech pierwszych pozycjach podczas kwalifikacji do pierwszego konkursu Pucharu Świata pań. Najlepsza z Biało-Czerwonych zajęła 38. lokatę.

Mateusz Kmiecik
Anna Twardosz PAP / Grzegorz Momot / Na zdjęciu: Anna Twardosz
Zwycięstwem Alexandrii Loutitt zakończyły się kwalifikacje do inauguracyjnych zawodów w norweskim Lillehammer. Mistrzyni świata z Planicy uzyskała 90,5 metra, co było po tym względem trzecim rezultatem, ale wysokie noty za styl pozwoliły jej zająć pierwsze miejsce.

Druga była Eirin Maria Kvandal, która skoczyła metr dalej od Kanadyjski, ale zdobyła od niej 2,9 punktu mniej. Trzecią lokatę zajęła z kolei Thea Minyan Bjoerseth, przegrywając ze swoją rodaczką o 0,3 pkt.

Najdalej (92 metry) skoczyła Nika Prevc, to jednakże dało jej czwarte miejsce. Na 31. pozycji uplasowała się za to Sophie Sorschag, reprezentująca Kosowo.

W kwalifikacjach wzięły udział trzy Polski. Najlepsza z nich - Anna Twardosz, zakończyła zmagania na 38. lokacie. Pozostałe Biało-Czerwone nie zdołały awansować do konkursu. Pola Bełtowska była 46, a Natalia Słowik 53.

Wyniki kwalifikacji w Lillehammer:

Miejsce Zawodnik Kraj Odległość Punkty
1. Alexandrii Loutitt Kanada 90.5 127.5
2. Maria Kvandal Norwegia 91.5 124.6
3. Minyan Bjoerseth Norwegia 89.0 124.3
4. Nika Prevc Słowenia 92.0 118.0
5. Jacqueline Seifriedsberger Austria 89.0 116.1
38. Anna Twardosz Polska 75.5 86.1
46. Pola Bełtowsk Polska 71.0 77.8
53. Natalia Słowik Polska 67.0 69.4

Pierwsze zawody Pucharu Świata w Lillehammer na skoczni HS98 odbędą się już w sobotę, 2 grudnia o godz. 12:00.

Kibicuj polskim skoczkom w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy Anna Twardosz zdobędzie w sobotę punkty Pucharu Świata?