Szczere wyznanie polskiej skoczkini. "Zdiagnozowano to u mnie"

Polska skoczkini Nicole Konderla zdecydowała się na szczere wyznanie w rozmowie z Edytą Kowalczyk z "Przeglądu Sportowego" w ramach cyklu "One". - Zdiagnozowano u mnie depresję - wyjawiła 21-letnia zawodniczka.

Jakub Fordon
Jakub Fordon
Na zdjęciu Nicole Konderla Getty Images / Getty Images / Na zdjęciu Nicole Konderla
W ostatnich latach najlepiej z polskich skoczkiń spisywała się Nicole Konderla. 21-latka do tej pory zdobyła łącznie 25 punktów w Pucharze Świata w skokach narciarskich.

Jednak w poprzednim sezonie walczyła nie tylko z rywalkami, ale także z problemami zdrowotnymi. Polska skoczkini wyznała to rozmowie z Edytą Kowalczyk z "Przeglądu Sportowego" w ramach cyklu "One".

- Kilka miesięcy temu, w lutym, dokładnie rok po igrzyskach w Pekinie, poszłam na wizytę do psychiatry. Zdiagnozowano u mnie depresję. Wcześniej, w styczniu rywalizowałam w Zimowej Uniwersjadzie. Zdobywając medale w Lake Placid, byłam w takim stanie, że nic nie sprawiało mi radości, więc tak na dobrą sprawę tak prawdziwie ucieszyłam się z nich miesiąc temu podczas Gali Sportu Akademickiego - wyjawiła Konderla.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Bajeczne wakacje. Tak wypoczywa rywalka Świątek

Właśnie okres mistrzostw świata w Planicy, który odbył się na przełomie lutego i marca był dla 21-latki najtrudniejszy. Nie dość, że musiała mierzyć się z problemami psychicznymi, to dokuczała jej także kontuzja piszczeli.

W najbliższy weekend skoczkinie rozpoczną zmagania w PŚ. Jednak w Lillehammer nie zobaczymy w akcji Konderli, którą czekają zmagania w Pucharze Kontynentalnym. Nieoficjalnie portal skokipolska.pl donosi, że doszło do zdegradowania przez "rozbieżności w wizji wspólnych treningów" z nowym trenerem Polek.

- Rozpoczęła się współpraca z nowym trenerem kadry kobiet Haraldem Rodlauerem. Jego asystentem jest Stefan Hula, ale z austriacką częścią naszego sztabu w trakcie przygotowań widywaliśmy się co dwa tygodnie, a ja też jestem osobą, która potrzebuje więcej kontaktu, by wejść na pewien stopień zaufania - powiedziała na temat nowego szkoleniowca 21-letnia zawodniczka.

- Oczekuję, że jak najwięcej wyniosę z tej współpracy. Najważniejsze, żeby znaleźć ten wspólny język - dodała o nim w innym pytaniu.

Na obecny moment trudno powiedzieć więc, co było powodem braku Konderli na starcie nowego sezonu. Niewykluczone jednak, że wpływ na to mogła mieć jej choroba.

Gdzie szukać pomocy?


Jeśli znajdujesz się w trudnej sytuacji i chcesz porozmawiać z psychologiem, dzwoń pod bezpłatny numer 116 123 lub 22 484 88 01. Listę miejsc, w których możesz szukać pomocy, znajdziesz też TUTAJ.

Przeczytaj także:
Norwegowie poprosili o pomoc Polaków. Zapowiadają show

Kibicuj polskim skoczkom w Pilocie WP (link sponsorowany)

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×