Ma skończyć karierę. Walczy o małą Kryształową Kulę

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images /  Daniel Kopatsch / Na zdjęciu: Peter Prevc
Getty Images / Daniel Kopatsch / Na zdjęciu: Peter Prevc
zdjęcie autora artykułu

Po dwóch konkursach indywidualnych w Oberstdorfie na czele klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w lotach narciarskich są Stefan Kraft i Peter Prevc. Ten drugi po sezonie ma skończyć karierę. Najwyżej z Polaków jest Kamil Stoch.

Niedzielny konkurs indywidualny w Oberstdorfie wygrał Stefan Kraft, który tym samym przesunął się na czoło klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w lotach narciarskich. Ma on na swoim koncie 160 punktów. Takim samym dorobkiem pochwalić się może Peter Prevc. Kończący po sezonie karierę Słoweniec dwukrotnie był drugi.

Dotychczasowy lider klasyfikacji PŚ w lotach - Timi Zajc - spadł na trzecie miejsce. W czołówce są jeszcze Ryoyu Kobayashi i Michael Hayboeck.

Spośród Polaków w Oberstdorfie najlepszy był Kamil Stoch, który zajął .11 pozycję. W klasyfikacji generalnej PŚ w lotach zajmuje on także 11. miejsce. Punkty zdobyli też Piotr Żyła (21. lokata) i Aleksander Zniszczoł (23. pozycja).

ZOBACZ WIDEO: "Cudowna dziewczyna". Tymi zdjęciami Brodnicka zachwyciła

Kolejne zawody Pucharu Świata odbędą się w dniach 1-3 marca w fińskim Lahti. Z kolei na rywalizację w lotach narciarskich przyjdzie nam czekać do 16 marca, kiedy to skoczkowie o punkty walczyć będą w norweskim Vikersund.

Miejsce Zawodnik Kraj Punkty
1.Stefan KraftAustria160
1.Peter PrevcSłowenia160
3.Timi ZajcSłowenia150
4.Ryoyu KobayashiJaponia96
5.Michael HayboeckAustria82
6.Andreas WellingerNiemcy76
7.Domen PrevcSłowenia71
8.Manuel FettnerAustria69
8.Daniel HuberAustria69
10.Johann Andre ForfangNorwegia61
11.Kamil StochPolska46
22.Aleksander ZniszczołPolska20
24.Piotr ŻyłaPolska15

Czytaj także: Rywale ruszyli na pomoc Polakom. Maciej Kot zdradził kulisy Chwile grozy. Kubacki runął na ziemię, spadł z dużej wysokości [WIDEO]

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Komentarze (0)