Poważne problemy Polaków. "Zagubiony sprzęt i narty"

Spore komplikacje podczas podróży do Stanów Zjednoczonych na zawody Puchary Kontynentalnego w Iron Mountain miała polska kadra skoczków. Jak przekazał Maciej Kot, zawodnikom zginęły sprzęt i narty.

Małgorzata Boluk
Małgorzata Boluk
Maciej Kot Getty Images / Daniel Kopatsch / Na zdjęciu: Maciej Kot
W dniach od 23 do 25 lutego polscy skoczkowie rywalizować będą Iron Mountain, gdzie w ramach Pucharu Kontynentalnego odbędą się aż trzy konkursy indywidualne. Biało-Czerwoni w USA wystąpią w składzie: Maciej Kot, Jan Habdas, Kacper Juroszek, Andrzej Stękała i Jakub Wolny.

Ich podróż do Stanów Zjednoczonych obfitowała jednak w problemy, o czym poinformował na platformie X Maciej Kot. Nie dość, że polska kadra w podróży spędziła ponad dobę, to jeszcze na domiar złego... zaginęły bagaże zawodników.

"Odwołany lot do Chicago, 28 godzin w podróży, 7 godzin czekania w Detroit, zagubiony sprzęt i narty… ale jesteśmy w Iron Mountain Trzymajcie kciuki żeby bagaże doleciały przed zawodami" - przekazał w mediach społecznościowych skoczek narciarski.

Trwa zatem walka z czasem, ponieważ oficjalny trening zaplanowany jest na godzinę dwudziestą. Podczas gdy Maciej Kot i reszta będą walczyć o jak najlepsze wyniki w USA, Kamil Stoch, Aleksander Zniszczoł, Dawid Kubacki i Piotr Żyła rywalizować będą w Oberstdorfie. W piątek na mamuciej skoczni odbył się konkurs duetów, a na sobotę i niedzielę zaplanowano z kolei konkursy indywidualne.

Czytaj także:
Udana próba Zniszczoła. Ponownie był liderem Polaków
Rozbrajająca reakcja po upadku. To mógł zrobić tylko Piotr Żyła

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: nie robiła tego od ponad dwóch lat. W końcu się przełamała!


Kibicuj polskim skoczkom w Pilocie WP (link sponsorowany)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×